Süre                : 1 Saat 33 dakika
Çıkış Tarihi     : 20 Mart 2014 Perşembe, Yapım Yılı : 2014
Türü                : Komedi,Drama,Gizemli,Bilim Kurgu,Heyecanlı
Ülke                : İngiltere
Yapımcı          :  Alcove Entertainment , Attercop Productions , British Film Institute (BFI)
Yönetmen       : Richard Ayoade (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Fyodor Dostoevsky (IMDB)(ekşi),Richard Ayoade (IMDB)(ekşi),Avi Korine (IMDB),Avi Korine (IMDB)
Oyuncular      : Jesse Eisenberg (IMDB)(ekşi), Mia Wasikowska (IMDB)(ekşi), Wallace Shawn (IMDB), Yasmin Paige (IMDB)(ekşi), Noah Taylor (IMDB)(ekşi), James Fox (IMDB), Cathy Moriarty (IMDB)(ekşi), Phyllis Somerville (IMDB)(ekşi), Gabrielle Downey (IMDB), Jon Korkes (IMDB), Craig Roberts (IMDB), Kobna Holdbrook-Smith (IMDB), Susan Blommaert (IMDB), Bruce Byron (IMDB), J. Mascis (IMDB), Tony Rohr (IMDB), Karima Riachy (IMDB), Tim Key (IMDB), Andrew Gruen (IMDB), Kim Noble (IMDB), Morrison Thomas (IMDB), Sally Hawkins (IMDB), Lloyd Woolf (IMDB), Lydia Fox (IMDB), Stuart Silver (IMDB), Christopher Morris (IMDB), Chris O'Dowd (IMDB), Donal Cox (IMDB), Kierston Wareing (IMDB), Paddy Considine (IMDB), Dirk Van Der Gert (IMDB), Liam Bewley (IMDB), Gemma Chan (IMDB), Nathalie Cox (IMDB), Bhanu Alley (IMDB), Daniel Chapple (IMDB), Martin Crossingham (IMDB), Danny (IMDB), Catherine Delaloye (IMDB), Lukas DiSparrow (IMDB) >>devamı>>

The Double (~ Öteki) ' Filminin Konusu :
Washington D.C.’de bir parlamento üyesi, çok önce öldüğü tahmin edilen Cassius adlı Sovyet bir casusun izlerini taşıyan cinayete kurban gider. Katili yakalayabilmek için CIA, genç ve sabırsız bir ajanla, bütün hayatını Sovyet casusu yakalamaya adamış kıdemli özel dedektif Paul’den bir ekip oluşturur. Ancak kimsenin bilmediği bir gerçek vardır; Paul aslında Cassius’un ta kendisidir. Genç ortağı yavaş yavaş onun gerçek kimliğine yaklaşırken, Paul de Cassius’u taklit eden düzenbazı bir an önce yakalamak için zamanla yarışmaya başlar.


Indiewire 2014 / 10
 • "we fell to earth ün ep'sinin en aşmış şarkısı. gossip girl'in 'you've got yale' bölümünde bile çaldı. dinleme de yanında yat."
 • "ortalamanın üzerinde bir ajan filmi. şöyle çıtır çerez bir şey izleyeyim, salt da iyi filmdi diyebiliyorsanız, oturun izleyin derim."
 • "ingiltere'de bir futbol klubu premier league sampiyonlugu ve fa cup'i kazanma basarisini gosterdiginde alinan bir unvan."
 • "biraz eksik kalmış senaryosuna rağmen sonuna kadar izlettiren filmthe jackal'da richard gere sanki daha iyi fbi'cıydı eksik senaryolu yerlerden biri de sonu"
 • "(bkz: kagemusha)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  ortalamanın üzerinde bir ajan filmi. şöyle çıtır çerez bir şey izleyeyim, salt da iyi filmdi diyebiliyorsanız, oturun izleyin derim.


  (kocakum - 1 Ocak 2012 22:01)

 • comment image

  salt'un yanına bile yanaşamayacak trişkadan gerzek ötesi film. "burus vilz son zamanlarda önüne gelen filme çıkıyo","samuel the arena'da nası zıçtı" diyorsanız, sakın ha, richard gere isimli öteden beri sevmediğim yaşlı oyuncunun en trişkadan bu filmine bakmayın.

  müzik yok, senaryo yok, kurgu yok, sahneler bile çok iyi değil.

  2/10 veriyorum o da bd izlediğim için. boru değil 17gb.


  (bl - 19 Ocak 2012 00:10)

 • comment image

  çifte ajanları konu alan film. bunun yerine şunu izleyin:
  (bkz: nikita)

  --- spoiler ---

  paul'un saati hiç mi takılma yapmaz yahu? bende otomatik geri toplanan metre var, 5den fazla kullanmamışımdır. o bile geri toplanırken takılırken çük kadar şeyin içine giren tel nasıl takılmaz?

  ---
  spoiler ---


  (coder - 19 Mart 2012 09:26)

Yorum Kaynak Link : the double