Süre                : 1 Saat 27 dakika
Çıkış Tarihi     : 23 Mayıs 2013 Perşembe, Yapım Yılı : 2013
Türü                : Döküman
Ülke                : Fransa,İngiltere,ABD
Yapımcı          :  Arrete Ton Cinema , Arrête ton Cinéma , Harvard Sensory Ethnography Lab
Yönetmen       : Lucien Castaing-Taylor (IMDB)(ekşi), Verena Paravel (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Lucien Castaing-Taylor (IMDB)(ekşi),Verena Paravel (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Brian Jannelle (IMDB)(ekşi), Adrian Guillette (IMDB)(ekşi), Arthur Smith (IMDB)(ekşi), Asterias Vulgaris (IMDB)(ekşi), Callinectes Sapidus (IMDB)(ekşi), Christopher Swampstead (IMDB), Cleona Celata (IMDB), Clyde Lee (IMDB)(ekşi), Declan Conneely (IMDB), Fulmarus Glarialis (IMDB), F.V. Athena (IMDB), Gadus Morhud (IMDB), Hippoglossus Hippoglossus (IMDB), Homarus Americanus (IMDB), Johnny Gatcombe (IMDB), Larus Argentatus Smithsonianus (IMDB), Larus Marinus (IMDB), Luna (IMDB), Mare (IMDB), Melanogrammus Aeglef'inus (IMDB), Melanogrammus Alhidus (IMDB), Morone Sazatilis (IMDB), Morus Hassanus (IMDB), Paralichthys Dentatus (IMDB), Paul Henner (IMDB), Placopecten Magellanicus (IMDB), Pleuronectes Ferruginea (IMDB), Pollachius Virens (IMDB), Pseudopleuronectes Americanus (IMDB), Puf'f'inus Gravis (IMDB), Robby Segnitz (IMDB), Robert Blethen (IMDB), Sebastes Fasciatus (IMDB), Thomas D. Simpson (IMDB)

Leviathan (~ Levijatan) ' Filminin Konusu :
Film, Eyüp peygamberinin İncil’de anlatılan hikayesinin bir uyarlaması olarak gösteriliyor. Zvyagintsev, bu hikayeyi günümüz Rusya’nın koşullarına uyarladı.Filmin başkahramanı Nikolay, ülkenin kuzeyinde küçük bir evde yaşıyor ve sıradan hayatı bir anda kaderin sınavına maruz kalıyor. Evini yıkmak isteyen belediye başkanına karşı, Moskova'da yaşayan asker arkadaşı avukat Dimitri ile birlikte direnmeye çalışıyor. Zvyagintsev’in çalışması, büyük Rus kültürüne dayanıyor ve Dostoyevskiy ile Ortodoks filozoflara yakın olan konuları gündeme getiriyor.

Ödüller      :

Locarno International Film Festival:


Indiewire 2014 / 10
 • "vokal: onur onokgitar: hakan kireckayagitar & klavye: burcin gulbaharbass: gokhan cebeciogludavul: serhan tombulseklinde bir kadrosu olan, izmirli black/gothic grubu."
 • "izmirli black metal grubu."
 • "magic the gatheringin en guclu yaratigi. 10 power 10 toughness, trample, hayvan gibi bir handikap ve kart dezavantaji, bunun yaninda iki vuru$ta kesin sonuc."
 • "cold caress isimli bir albume sahip olan izmirli grup. rotting christ konserinde kapida promosyon olarak dagitmislardi."
 • "sanirim izmirli, tek albumleri cikmis, ve yine sanirim grindcore yada death metal grubu.."
 • "hobbes'in kullandığı devlet metaforu.(bkz: metafor)"
 • "civilizationda yerinden kıpırdamayan bir savunma silahı..."
 • "seytanin isimlerinden biri. cehennemin denizlerden sorumlu devlet bakani da denebilir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  1-paul auster'in romani. romandaki yazar etrafa bombalar gönderen ve sonunda kendini havaya uçuran kişinin ortadan kaybolan arkadaşı olduğunu anliyor ve insanlar onun kimliğini öğrenip spekülasyonlara başlamadan öyküyü kendisi kaleme aliyor. yarattiği karakter fazlasıyla unabomber i anımsatıyor. roman daki yazarda fazlasıyla paul auster'i.
  (bkz: paul auster)
  2-tevratta geçen efsanevi bir deniz canavari. bazi yerlerde ejder, bazende timsah olarak geçer.


  (amandine - 7 Ocak 2000 03:24)

 • comment image

  incilde i$ler (job) babi (kral james versiyonunda) "canst thou draw out leviathan with an hook?" (leviathan'i oltayla tutabilir misin?) $eklinde ba$lar, sonra leviathan'a yapamayacagimiz bir suru $eyi sayar.
  ayrica leviathan "nefret eden levi" demekmi$.


  (tsan chan - 22 Temmuz 2001 07:47)

 • comment image

  vokal: onur onok
  gitar: hakan kireckaya
  gitar & klavye: burcin gulbahar
  bass: gokhan cebecioglu
  davul: serhan tombul

  seklinde bir kadrosu olan, izmirli black/gothic grubu.


  (agony - 31 Mayıs 2001 19:55)

 • comment image

  cold caress isimli bir albume sahip olan izmirli grup. rotting christ konserinde kapida promosyon olarak dagitmislardi.


  (agony - 31 Mayıs 2001 18:53)

Yorum Kaynak Link : leviathan