Süre                : 2 Saat
Çıkış Tarihi     : 14 Ağustos 2014 Perşembe, Yapım Yılı : 2014
Türü                : Macera,Komedi,Drama
Ülke                : İngiltere,Almanya,Kanada,Güney Afrika
Yapımcı          :  Egoli Tossell Film , Film Afrika Worldwide , Construction Film
Yönetmen       : Peter Chelsom (IMDB)
Senarist          : Maria von Heland (IMDB)(ekşi),Peter Chelsom (IMDB),Tinker Lindsay (IMDB)(ekşi),François Lelord (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Simon Pegg (IMDB)(ekşi), Rosamund Pike (IMDB)(ekşi), Tracy Ann Oberman (IMDB)(ekşi), Jean Reno (IMDB)(ekşi), Veronica Ferres (IMDB)(ekşi), Barry Atsma (IMDB), Ming Zhao (IMDB)(ekşi), Togo Igawa (IMDB)(ekşi), Christopher Plummer (IMDB), Bruce Fontaine (IMDB), Chad Willett (IMDB), Bernard Cuffling (IMDB), Jakob Davies (IMDB), Chris Gauthier (IMDB), Dean Paul Gibson (IMDB), Michael Adamthwaite (IMDB), Vincent Gale (IMDB), Gabrielle Rose (IMDB), Thorsten Wedekind (IMDB), Eileen Barrett (IMDB), Alexa Damián (IMDB), Malcolm Boddington (IMDB), Stellan Skarsgård (IMDB), Gribunina Marina (IMDB), Megan White (IMDB), Ingrid Lin (IMDB), Ana Trujic (IMDB), Wang Qiong (IMDB), Neil Li (IMDB), Aaron Le (IMDB), Joo Kyeong Lee (IMDB), S'Thandiwe Kgoroge (IMDB), Christine Le Bronq (IMDB), Anthony Oseyemi (IMDB), Dalias Blake (IMDB), Sebelethu Bonkolo (IMDB), Hlubi Mboya (IMDB), Mary Twala (IMDB), Sam Medupe (IMDB), Charles Baloyi (IMDB) >>devamı>>

Hector and the Search for Happiness (~ Hector e a Procura da Felicidade) ' Filminin Konusu :
Hector and the Search for Happiness is a movie starring Simon Pegg, Rosamund Pike, and Tracy Ann Oberman. A psychiatrist searches the globe to find the secret of happiness.


 • "şöyle bir afişi olan simon pegg'ciğimizin merakla beklenen filmi."
 • "trailer #1"
 • "simon pegg'in oyunculugunun epey iyi oldugu film. sonuna kadar seyirciyi sıkmayan seyirlik bir film olmus. pisman olmadım gittigime."
 • "güzel film. simon pegg filmde hayattan ne istediğini bilmeyen bir sığır rolünde oynamış. rosemund pike ablamız her zamanki gibi çok güzel."
 • "çok izlemek istediğim,vizyondayken kaçırdığım şimdi de bir türlü ulaşamadığım filmdir ."
 • "jim carrey ve eternal sunshine of the spotless mind neyse, simon pegg ve hector and the search for happiness odur. komedyenler bu işi beceriyor!"
 • ""ruh da vücut kadar acı çekebilir.""dinlemek sevmektir.""
 • "rahat batan adam filmi. öyle kolayca kafamın estiği her yere gidebilsem, her şeyi bıraktığım gibi bulacağım şekilde dünyayı gezebilsem ben de çok mutlu olurdum. düz kadın, 2015"
 • "orta karar bir film. izlerken uyuyakaldım. simon pegg standardının çok altında."
Facebook Yorumları
 • comment image

  güzel film. simon pegg filmde hayattan ne istediğini bilmeyen bir sığır rolünde oynamış. rosemund pike ablamız her zamanki gibi çok güzel.


  (idontgiveafuck - 11 Ocak 2015 15:54)

 • comment image

  (bkz: ye dua et sev) filminin erkek versiyonu.

  mutluluğun anlarda ve basit şeylerde olduğunu anlamak için amerikadan kalkıp çin'e ya da afrika'ya gitmeye gerek yok sanırım. oryantalist bakış açısına sahip olmadan da, içinde bulunduğumuz konformizmden kurtularak ya da kafamızı kumdan çıkararak da yapabiliriz gibi.

  başkalarının kısıtlı ve acınası durumlarını görüp, bunlar olurken ben kendi zenginliğimde neden mutsuzum sorusuna cevap arıyor.


  (evsizkedi - 31 Ocak 2015 19:49)

 • comment image

  ekşi'ye girip hakkında sadece 10 entry girildiğini görünce şaşırdığım film. sinefil ekşici piçler grubunun bir üyesi olarak en az 5 sayfa derinlemesine kritik bekliyordum ne yalan söyleyeyim.

  --- spoiler ---

  film hastalarına daha iyi yardım edebilme bahanesi altında kendi mutluluğunu arayan psikiyatrist hector'un çin'de başlayıp afrika'ya uzanan, ardından amerika'da eski aşkının yanında biten yolculuğunu anlatıyor. kendi yarattığı konforlu bir o kadar da monoton dünyanın zincirlerinden kendini kurturmak için yola çıkan hector'un başından geçenler şahsen beni bir emotional rollercoaster modunda ekran başına kilitledi. gerek sinematografi, gerek senaryo, gerek seçilen inanılmaz güzel müzikler bakımından the secret life of walter mitty ile fazlasıyla benzerlik taşısa da filmin özellikle son yarım saatinde klişe bir finalden kaçınıp mutluluğun aslında dışarıda bir yerde, yeni bir ülke ya da insanda değil kendi içimizde ve çevremizde olduğu mesajı, üstüne nerd god simon pegg'in inanılmaz samimi oyunculuğu eklenince beni walter mitty'den bir tık daha memnun bıraktığını söyleyebilirim. spaced, cornetto trilogy gibi güzel işleriyle bildiğimiz simon pegg'in a fantastic fear of everything ve bu filmle birlikte kariyerinde çok güzel bir yola girdiğine inanıyorum.
  ---
  spoiler ---

  8/10.


  (heartcollector - 2 Şubat 2015 00:10)

 • comment image

  alternatif türkçe adı "%1'in dramı" olabilecek bir filmdir.

  40+ yaşındaki hector kardeşimiz paradan para kazanılan büyük ingiliz şehrinde* yağlı müşterileri ve güzelce sevgilisiyle beraber thames'e nazır evinde yaşamaktadır. görünür bir derdi olmayan bu şahsın aklına mutluluğun ne olduğu sorusu takılır, sonra film başlar.

  --- spoiler ---
  işten izin almada bir problem olmamıştır. londra'da olunmayan süre boyunca fatura-vergi ödemeleriyle çiçeklerin sulanması işini sanırım sevgili arıza çıkarmadan halledecektir.
  biletler alınır, bazen tavuklarla bazen de first class ile uçulur. first class bileti mille şunla bunla değil parasıyla alınır.
  arkadaşın vize problemi yoktur. sanırım diplomatik ile gidiyor.
  afrika'da kaçırılır, hücreye atılır, keyfi öldürülmekten son anda döner.
  hem tibet'in köyünde hem de afrika'da yol-iz derdi çekmez, mutlaka dilini anlayan bir mihmandar vardır etrafta.
  mutluluğu aramak için çoluk çocuğa karışmış eski sevgiliyi görmeye gittiği son ana kadar yeni sevgili "niye yalın gittin seyahate, oralarda ne yapıyorsun" dırdırını geçiştirilemez ölçekte patlatmaz.
  ---
  spoiler ---

  bi allahın kulu da bu adama "sen %1'sin, haline şükret ve otur oturduğun yerde, %99'daki benim yanımda böyle boş boş konuşma" demez.
  öyle işte.


  (swiss army - 3 Şubat 2015 09:16)

 • comment image

  başladığım ilk dakikalarda, kendisinden vazgeçerek açıp hot fuzz izleme isteği uyanmış olsa da, inat edip devam edince akşamı tebessüm ederek geçirmemi sağlayan, şekeri az tatlılar gibi, hafif ve de anlık hafif hissettirecek bir film olmuş. çok büyük beklenti içine girmemekte fayda var açıkçası.

  ---------- s p o i l e r ----------

  9. maddeye kadar kendim yazdım; ondan sonrasını sıkıldım netten arayıp buldum. sırasından ve doğruluğundan emin değilim. yine de filmden aforizmalar okumak istiyorum diyene bir fikir verebilir.

  1- karşılaştırma yapmak mutluluğunuzu mahvedebilir.
  2- birçok insan mutluluğun zengin olmak veya önemli biri olmak olduğunu düşünüyor.
  3- birçok insan mutluluğu geleceklerinde görüyor.
  4- mutluluk aynı anda birden çok kadını sevme özgürlüğü olabilir.
  5- mutluluk bazen farkına varmamaktır/bilmemektir.
  6- mutsuzluktan kaçınmak, mutluluğa giden yol değildir.
  7- aslında tek bir soru vardır: o kişi seni çoğunlukla a) aşağı mı çekiyor? b) yukarı mı?
  8- mutluluk, hayatının anlamını bulmaktır
  9- mutluluk olduğun gibi sevilmektir.
  10- korku mutluluğun önündeki bir engeldir.
  11- mutluluk tamamen kendini canlı hissetmektir.
  12- mutluluk kutlama yapmayı bilmektir.
  13- ölmekten korkanlar, yaşamaktan korkanlardır.
  14- dinlemek sevmektir.
  15- nostalji eskiden yaşanmış olanlar değildir.

  ---------- s p o i l e r ----------


  (mjorate - 9 Şubat 2015 00:23)

 • comment image

  çok çok güzel bi film.. rutin hayatından ve ilişkisinden sıkılan bir psikiyatristin, mutluluğun kaynağını arama çabalarını komik bir dille anlatıyor.. kahramanımız sırasıyla çin, güney afrika ve amerika'ya giderek enteresan olaylarla ve insanlarla karşılaşıyor.. tuttuğu günlükteki başlıklar gerçekten çok güzel.. büyük beklenti içine girmeden izleyiniz..

  ayrıca;
  (bkz: search for happiness)
  (bkz: search for a penis)


  (31 - 12 Şubat 2015 11:12)

 • comment image

  --- spoiler ---

  rahat batan adam filmi. öyle kolayca kafamın estiği her yere gidebilsem, her şeyi bıraktığım gibi bulacağım şekilde dünyayı gezebilsem ben de çok mutlu olurdum.

  düz kadın, 2015

  ---
  spoiler ---


  (hannon le - 16 Şubat 2015 14:30)

 • comment image

  mutlulugu arastirmak icin dunyayi dolasan adamin* hikayesi. bazen mutluluk, dunyayi gezmenin kendisini. bazen de mutluluk, kendini bulmak, biraz ortaliktan kaybolmak demektir. ozellikle tatildeyken ve seyahat halindeyken film seyredilirse daha da anlamli oluyor.


  (theory of everything - 18 Şubat 2015 11:09)

 • comment image

  hem gülümsetip hem göz dolduran filmdir. hector'un naifliği, bir psikiyatristin o kadar yüklü hüzün öfke dürtüyle başa çıkmakta nasıl zorlandığını ve kendini yola vuruşunu izledik.

  aslında her yolculuk kendine yolculuk ve görülen her yüz dokunulan her ruh bizden bir parça taşıyıp hiç bilmediğiniz bir noktamıza ayna oluyor. bende de bir the bucket list bir august rush hissi uyandırdı. çok güzeldi çok.


  (az konusur bol bol dinler - 12 Nisan 2015 16:20)