Süre                : 1 Saat 30 dakika
Çıkış Tarihi     : 19 Mart 2015 Perşembe, Yapım Yılı : 2015
Türü                : Aksiyon,Macera,Cinayet,Heyecanlı
Ülke                : Finlandiya,İngiltere,Almanya
Yapımcı          :  Subzero Film Entertainment , Altitude Film Entertainment , Egoli Tossell Film
Yönetmen       : Jalmari Helander (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Jalmari Helander (IMDB)(ekşi),Jalmari Helander (IMDB)(ekşi),Petri Jokiranta (IMDB)
Oyuncular      : Samuel L. Jackson (IMDB)(ekşi), Onni Tommila (IMDB), Ray Stevenson (IMDB)(ekşi), Victor Garber (IMDB)(ekşi), Mehmet Kurtulus (IMDB)(ekşi), Ted Levine (IMDB)(ekşi), Jorma Tommila (IMDB), Risto Salmi (IMDB), Felicity Huffman (IMDB), Jim Broadbent (IMDB), Rauno Juvonen (IMDB), Jaymes Butler (IMDB), Jason Steffan (IMDB), Jean-Luc Julien (IMDB), Erik Markus Schuetz (IMDB), Moe Abbas (IMDB), Adrian Can (IMDB), Philipp Rafferty (IMDB), Gabriel Raab (IMDB), Peter Nitzsche (IMDB), Lincoln Potwin (IMDB), Murali Perumal (IMDB), Ken Thomas (IMDB), Jörg Witte (IMDB), Stephan Buschmann (IMDB), André Kolbe (IMDB)

Big Game (~ Büyük Oyun) ' Filminin Konusu :
Amerikan Başkanı'nın uçağı Air Force One, teröristler tarafından vurulur, ancak başkan William Moore (Samuel L. Jackson) uçaktan bir kapsülün içinde sağ olarak kurtulur. Ancak bulunduğu yer ıpıssız bir ormanın ortasıdır ve yakınlarda onu kurtarabilecek hiçbir insan bulunması mümkün görünmemektedir. Ancak 13 yaşındaki Oskari (Onni Tommila) o bölgede avlanmaktadır. Teröristler halen başkanın peşindedir ve başkanın hayatta kalabilmesi için yeni ortağıyla maceralı bir yolculuk yaşaması gerekmektedir.


 • "(bkz: büyük oyunu bozuyoruz)"
 • "easy than other game... unfortunately.(bkz: fatih terim ingilizcesi)"
 • "sam* amcanın habire dayak yediği film.nick* amcayı tercih ederim."
 • "1 saat 20 dakikalik filmdi ileri yapa yapa izledim, o kadar kötü."
 • "ing. büyük av hayvanı.ayı, geyik vs. için kullanılır. bunları avlayarak spor yapanlara da orospu çocuğu denir.bantha bir binek hayvanı olduğundan bu sınıfa girmez. ayrıca sütü de çok besleyicidir."
 • "kliselerle, tutarsizliklarla ve zorlama esprilerle dolu, hakkinda iki satir konusmanin bile zaman kaybi oldugu yrrak kurek film."
 • "mehmet kurtuluş'un da oynadığı film. sırf onun için izlerim. gerçi film de gayet eğlenceli duruyor. fragman"
 • "genel olarak pek haz etmediğim whitelion albümü. içinde elbette çok büyük klasikler var. ama kanımca en iyi ve mükemmel whitelion albümü için (bkz: mane attraction)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  samuel l. jackson'ın ve mehmet kurtuluş' un oynadığı, klişeleri olsa da vakit geçirmelik izlenebilecek amerikan filmi. senaryoda bazı noktalar zorlama olmuş:
  -spoiler-

  dolabı ormanın içine sokmaları çok zorlama idi. mantıksız demiyorum, zorlama diyorum dikkat.

  -spoiler-


  (el harizmi - 16 Eylül 2016 23:49)

 • comment image

  samuel l. jackson gibi bir başrol ile dahi çekilmiyor. bu kadar mantıksız bu kadar klişe ve bu kadar zırva bir film beklememiştim.
  aksiyon yapalım da nasıl olursa olsun diye çekilmiş kanımca..
  bu kadar yazı bile fazla oldu, kestim..


  (hattorihanzoo - 26 Ekim 2015 21:11)

 • comment image

  (bkz: samuel l. jackson) ve (bkz: mehmet kurtuluş) icin izleyeyim dedim. dedim ama demez olaydim. bosuna harcanmis bir zaman. filmin tek guzel yani baslangici. finlandiya dogasi... samuel l. jackson espriler ile goturmeye calisiyor ama filme bir sey katmayi basaramamis. mehmet kurtuluş ise nispeten agirbasli ve daha iyiydi. yazik harcana paralara yahu! dusundukce daha fazla filmden uzaklasiyorum, o derece...


  (the murmur grows - 19 Mayıs 2015 12:17)

 • comment image

  ing. büyük av hayvanı.

  ayı, geyik vs. için kullanılır. bunları avlayarak spor yapanlara da orospu çocuğu denir.
  bantha bir binek hayvanı olduğundan bu sınıfa girmez. ayrıca sütü de çok besleyicidir.


  (ronesans adami - 14 Mayıs 2015 13:24)

 • comment image

  kliselerle, tutarsizliklarla ve zorlama esprilerle dolu, hakkinda iki satir konusmanin bile zaman kaybi oldugu yrrak kurek film.


  (dmxx - 28 Nisan 2015 07:13)

 • comment image

  samuel l. jackson'in amerika birlesik devletleri baskanini oynadigi, fragmani eglenceli duran film. fragmandan anladigimiz kadariyla samuel babanin oynadigi filmlerde yonetmenler rol gozetmeksizin kendisine bir kez dahi olsa motherfucker dedirtmeden rahat edemiyor.


  (revan - 14 Şubat 2015 02:31)

 • comment image

  genel olarak pek haz etmediğim whitelion albümü. içinde elbette çok büyük klasikler var. ama kanımca en iyi ve mükemmel whitelion albümü için
  (bkz: mane attraction)


  (purepain - 18 Mart 2011 13:37)

Yorum Kaynak Link : big game