Süre                : 1 Saat 51 dakika
Çıkış Tarihi     : 09 Eylül 2015 Çarşamba, Yapım Yılı : 2015
Türü                : Biyografi,Drama
Taglar             : aktör,Fotoğrafçı,1950'ler
Ülke                : Kanada,Almanya,Avustralya,ABD
Yönetmen       : Anton Corbijn (IMDB)
Senarist          : Luke Davies (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Robert Pattinson (IMDB)(ekşi), Peter Lucas (IMDB), Lauren Gallagher (IMDB), Kendal Rae (IMDB), Drew Leger (IMDB), Dane DeHaan (IMDB)(ekşi), Alessandra Mastronardi (IMDB)(ekşi), John Blackwood (IMDB), Jason Blicker (IMDB), Emily Hurson (IMDB), Kristian Bruun (IMDB), Joel Edgerton (IMDB), Emma Pedersen (IMDB), Stella Schnabel (IMDB), Allison Brennan (IMDB), Ben Kingsley (IMDB), Philip Maurice Hayes (IMDB), David Ross Paterson (IMDB), Mark James Fernandes (IMDB), Stuart McLean (IMDB), Anton Corbijn (IMDB), Paulette Sinclair (IMDB), Jack Fulton (IMDB), Salvatore Argante (IMDB), Michael Therriault (IMDB), Caitlin Stewart (IMDB), David Talbot (IMDB), Jimi Shlag (IMDB), Steve Cumyn (IMDB), Nicholas Rice (IMDB), Kristen Hager (IMDB), Julian DeZotti (IMDB), Jessica Rose (IMDB), Kelly McCreary (IMDB), Rebecca Eady (IMDB), Dwight Ireland (IMDB), Ron White (IMDB), Kasey Lea (IMDB), Eve Crawford (IMDB), Barbara Gordon (IMDB) >>devamı>>

Life ' Filminin Konusu :
Life is a movie starring Robert Pattinson, Dane DeHaan, and Peter Lucas. A photographer for LIFE Magazine is assigned to shoot pictures of James Dean.


 • "an itibari ile ntv de yayınlanan çekimleriyle müthiş bir görsel şölen sunan belgesel. tuncel kurtizin bir an "hayat çok acımasızdır aslan yeğen" demesini bekliyorum."
 • "bu belgesel, şu kısacık hayatımda izlediğim en muhteşem şeylerden biri."
 • "sanal ortamlarda kendisi ile ilgili şöyle de bir analoji mevcut: "life is like a penis. simple, soft, straight, relaxed and hanging freely. then women make it hard.""
 • "başrollerini dane dehaan(james dean) ve robert pattinson (dennis stock)'ın paylaşacağı 2015 çıkışlı film."
 • "intel extreme masters turnuvasını 2014'ten sonra 2015'te de kazanmış starcraft sporcusudur. terran'ı düdüklemesi ile meşhurdur.(bkz: king of zerglings)yay kaşlarına kurban."
 • "çook etkileyici bir belgesel serisi. arşivlik cinsten. ben bunu bugün yaptım."
Facebook Yorumları
 • comment image

  http://en.wikipedia.org/wiki/life_(bbc_tv_series)

  --- spoiler ---

  ilk bölüm challenges of life. burda bir ön bilgi veriyor belgeselin yapısı ile ilgili ve bu minvalde ilerliyor belgesel. bu ilk bölümde yunusların avlanması anlatılıyor. bu yaşımda bu avlanma şeklini bilmediğim için utandım. yani başını toprağa sokan kuşu biliyoruz, çok lazımmış gibi. bu yunus hayvanının nasıl avlandığını bilmiyoruz. yazık.

  ikinci bölümde kurbağagiller, yılansılar, ejderler, dinazorumtraklar felan anlatılıyo. burda da su damlasından küçük bir kurbağa var. kesinlikle ibretlik. tamamen farklı fizik kuralları ile yaşıyo hayvan. bide komodor ejderi var, evlerden ırak.

  üçüncü bölümde memeliler var. yarasasından balinasına kadar. insana değinilmemiş ama, bence yanlış olmuş.

  dört: balıklar. dağcı balık. karada yaşayan balık. uçan balık. çok çılgın balıklar var. bide deniz ejderi var. dobermanla hamsi arasındaki kayıp halka resmen. sürü halinde takılan balıklar var, müzikler felan... çok hoş.

  beş: kuşlar. raket kuyruklu o kuş bence olmamalı. canlıların yüz karasıdır o. çok garip enretesan kuşlar var. ayrıca kuşlarda cinsellik ne kadar teferruatlı arkadaş. sırf çiftleşecem diye ne biçim evrimleşmişiniz, kokona gibi kuşlar ver allah belanızı versin.

  altıncı bölüm: haşereler. sineği, kelebeği, arısı karıncası... bizim toplumumuz binlerce yıldır var, onların toplulukları ise milyonlarca yıldır var. kimyasal silahları da var ayrıca bunların.

  yedi: av ve avcı
  fikstürü veriyorum:

  çita - zebra (bir klasik)
  tilki - dağ keçisi (çok heyecanlı maç)
  yarasa - balık
  gelincik - tavşan
  yunus - küçük balıklar (av dediğin böyle olur)
  ayı - somon
  etiyopya kurdu - fare
  yıldız burunlu köstebek - solucan mı ney
  chital - kaplan (tribünde langular)
  çıngıraklı yılan - sincap
  fok balığı - orca (katil balina derler)

  yıllar yılı büyük kedilerin avcılığından başka avcılık göstermeyen statikocu belgeselcilere sesleniyorum, yapmayın. ayıptır.

  sekkiz: denizin dibi. deniz anaları, balıklar, yengeçler. herkes takılıyo. yüzüklerin efendisi gibi. her türün bi ülkesi var, bi kültürü var, bi demokrasi anlayışı var.

  dokuz: bitkiler. ayağı yere basan canlılar. hızlı çekim yapınca ne kadar hareketli oldukları görülüyor. sadece 60 sn süren bir bölüm var ki... çekilmesi çok uzun sürmüş, çok çabalamışlar. hareketli bir kamera, ormanda büyüyen farklı bitkileri çekiyor. zaman biraz hızlı geçiyor tabi.

  on: primatlar. bizim gibi olanlar. alet kullanabilenler. ayrımcılık yapanlar. ülke bilincine sahip olanlar. iletişim yetenekleri fazla olanlar. dişilerini 2.sınıf sayanlar. kız alıp verenler. nezaket gösterenler. paylaşanlar.

  ---
  spoiler ---

  (bkz: iki saattir konuşuyoruz bir kere evrim demedik)

  güzel bir islami seslendirme ile, çok çılgın bir yaratılış belgeseli olur bundan. o kadar ibretlik yani. izleyin, izlettirin.


  (mukemmel sistem - 11 Eylül 2010 12:23)

 • comment image

  kendisinin tam tamina 25 adet gercegini paylasmaktan gurur duyarim. turkceye ceviremeyecegim, kusura kalmayin. 2, 3, 5, 13 ve 20 benim favorilerimdir :

  1. if you're too open-minded, your brains will fall out.

  2. don't worry about what people think, they don't do it very often.

  3. going to church doesn't make you a christian any more than standing
  in a garage makes you a car.

  4. artificial intelligence is no match for natural stupidity.

  5. if you must choose between two evils, pick the one you've never
  tried before.

  6. my idea of housework is to sweep the room with a glance.

  7. not one shred of evidence supports the notion that life is serious.

  8. it is easier to get forgiveness than permission.

  9. for every action, there is an equal and opposite government
  program.

  10. if you look like your passport picture, you probably need the
  trip.

  11. bills travel through the mail at twice the speed of checks.

  12. a conscience is what hurts when all of your other parts feel so
  good.

  13. eat well, stay fit, die anyway.

  14. men are from earth. women are from earth. deal with it!

  15. no man has ever been shot while doing the dishes.

  16. a balanced diet is a cookie in each hand.

  17. middle age is when broadness of the mind and narrowness of the
  waist change places.

  18. opportunities always look bigger going than coming.

  19. junk is something you've kept for years and throw away three weeks
  before you need it.

  20. there is always one more imbecile than you counted on.

  21. experience is a wonderful thing. it enables you to recognize a
  mistake when you make it again.

  22. by the time you can make ends meet, they move the ends.

  23. thou shall not weigh more than thy refrigerator.

  24. someone who thinks logically provides a nice contrast to the real
  world.

  25. it ain't the jeans that make your butt look fat.


  (milagros - 5 Aralık 2011 14:07)

 • comment image

  an itibari ile ntv de yayınlanan çekimleriyle müthiş bir görsel şölen sunan belgesel. tuncel kurtizin bir an "hayat çok acımasızdır aslan yeğen" demesini bekliyorum.


  (goreality - 7 Mayıs 2010 21:34)

 • comment image

  hayvansınız bibisi. hayvan bildiğin. the human body'e bir şey demedik, the human instinct'e gıkımız çıkmadı, planet earth'de biraz kendimizden geçtik yine ses etmedik. ama bu ne bibisi. bu ne? şeklen tahayyül edemeyeceğim 3 santimlik canlıları dibimdeymişçesine hd olarak ekranda görünce içim ürperdi. sadece çekimler, hayvanlar, görüntüler falan da değil ki olay. anlatım, anlatımda kullanılan dil ve arkaplandaki müzik nedir abi? akıntıya karşı metrelerce yükseklikteki bir kayaya tırmanan balığın arkasına öyle bir müzik konmuş ve balığın çektiği zorluk öyle bir anlatılmış ki kendimi sonunda ayakta, "haydi be rockyyy!! hadi be balıııık!!" derken buldum. inanılır gibi değil ben böyle belgesel görmedim.


  (koparnick - 8 Haziran 2010 23:47)

 • comment image

  hep belgesel izlerken merak ediyordum nasıl çekiyorlar diye. bu belgeselin en güzel tarafı bana göre sonunda nasıl yaptıklarını göstermesi. adamlar harbiden ne emek veriyorlar ya. helal olsun. o komodo ejderiyle yan yana dururken gör korkusu yaşayıp kaçmamak, kocaman 6 balinanın birbiriyle dövüşü sırasında onlarında yanına dalmak falan büyük cesaret işi. paraları var, çekiyor adamlar falan diyoruz da para, teknoloji falan bir yana büyük bir özveri ve cesaret işi. kimin en ufak emeği varsa allah hayatlarında her istediklerini nasip etsin. mükemmel iş.


  (gasteci - 25 Haziran 2014 03:31)

 • comment image

  ilk bölüm an itibarı ile çoktan başladı, harikulade.

  tuncel kurtiz in sesi ilk etapta yadırganabilir belki, ama kısa sürede alışılıyor. hatta konsepte uyan dramatik bir hava katmış denebilir.

  ha bazı sahnelerde insan şöyle bişi beklemiyor değil:

  - mesele böcek olmak değil, kabuğundan çıkabilmek yeğeenn *


  (kojiro - 7 Mayıs 2010 21:37)

 • comment image

  su #19467908 numarali entrimde yeryuzundeki hayatin kutlamasi demisim bu bbc belgeseli icin. ayni tanimi tekrar yazacaktim farketmeseydim. benim icin bu belgesel artik herhangi bir durum icin rahatlatici, sakinlestirici, aklimi basima toplayan bir arac. temellerime donus gibi bir sey. yapana emegi gecene akladene yapabilen yetenege minnettarligimi bir kenara birakin, sansi varken bunlari yasamis, gormus, bizzat sahit olmus insana (hayatina) karsi duydugum hayranlik; o insana cevaben, hayatimla yapabilecegim en iyi seyi yapmam icin, adeta bir motivasyon kaynagi. dusunsenize karsilasiyoruz adam bu hayatlari gozlemlemek icin sahra colunde kavurucu sicaklara, brezilyanin yagmur ormanlarindan, antarktikanin dondurucu soguklarina gittim, ve bu filmi ortaya koydum diyor sense ise gittim geldim, yil boyunca en cok konustugun konuyu (en buyuk derdini), amirinin, ust memurunun, patronunun nasil bir orospu cocugu olusunu, ahmet, veli ,fatmanin nasil seni kiskanip kuyunu kazmaya calistigini, kici kirik pozisyonunu nasil en az gayretle koruyabileceginin hesaplanmasini anlatiyorsun. ha kisisellestirecek samimiyetin varsa karinin dirdiri, ailevi problemler, daha da acindirmak niyetindeysen saglik sorunlarini anlatiyorsun. kucuk hayatlar, kucuk problemleri akutlastirarak mesruiyet kazaniyorlar ya debelenip durun anasini satayim.


  (unexpected expectations - 31 Ağustos 2011 00:46)

 • comment image

  böylesine kaliteli eser olması beni şaşırtmıyor kaldı ki sadece bu mu? doğa belgesellerinde zaten bir numaralar da ayrıca diğer belgeselleri de muhteşemdir. [astronomi, tarih vs...] bir gün denk getirirsem bir bbc kamerasını, kartona şunu yazıp göstereceğim.

  (bkz: belgesel bbc'de izlenir)


  (darth maul - 18 Eylül 2010 20:35)

 • comment image

  bbc'nin mutlaka izlenmesi gereken, zihin açan aşmış belgeseli. canlılar ile ilgili çok basit şeyler bildiğimizi yüzümüze vuruyor, her bölümün sonunda 'on location' kısmında bölümün nasıl çekildiği anlatılıyor ki onu da muhakkak atlamadan izlemek lazım


  (flashredial - 21 Nisan 2014 16:39)

 • comment image

  sanal ortamlarda kendisi ile ilgili şöyle de bir analoji mevcut:
  "life is like a penis. simple, soft, straight, relaxed and hanging freely. then women make it hard."


  (yul - 16 Aralık 2012 09:56)

 • comment image

  des'ree'nin çok güzel şarkısı...

  insana umut,enerji ve güç veren bir şarkı... uzun zamandır dinlemiyordum.tesadüfen spor salonunda dinledim ve bütün gün mutlu bir ruh halim oldu.

  artık depresif ve mutsuz olduğum anlarda dinleyerek umut bulabiliyorum...


  (pembe kader - 29 Ekim 2015 13:38)

 • comment image

  her bölüm sonunda, belgesellcilerin çektikleri acıları tamamiyle göz ardı ederek, son derece yüzeysel bir şekilde "ulan ibnelere bak ne güzel yerleri görüyorlar, biz de mi belgeselci olsak yeau" cümlesini tekrar etmekten acaip bi keyif alıyorum.

  görsel orgazm.


  (goldenwand - 11 Kasım 2010 10:57)

 • comment image

  plants bölümündeki çekik tekniklerini görünce ağzım gerçekten açık kaldı. izlerken zaten merakımı uyandırmıştı, aşağı yukarı tahmin etmeye çalışıyordum ancak bu kadarını beklemiyordum.

  helal olsun, söyleyecek çok fazla söz yok. adanmışlık nedir, şahane bir örneğini sergilemiş tüm ekip.


  (money money money - 18 Eylül 2010 18:12)

Yorum Kaynak Link : life