Süre                : 2 Saat 6 dakika
Çıkış Tarihi     : 24 Şubat 2016 Çarşamba, Yapım Yılı : 2016
Türü                : Aksiyon,Macera,Fantazi
Taglar             : Mısır,Mısır,Mısır tanrısı,Mısır tanrıçası,Mısır mitolojisi
Ülke                : ABD,Avustralya
Yönetmen       : Alex Proyas (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Matt Sazama (IMDB)(ekşi),Burk Sharpless (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Gerard Butler (IMDB)(ekşi), Nikolaj Coster-Waldau (IMDB), Abbey Lee (IMDB), Courtney Eaton (IMDB), Brenton Thwaites (IMDB)(ekşi), Rufus Sewell (IMDB)(ekşi), Geoffrey Rush (IMDB)(ekşi), Elodie Yung (IMDB)(ekşi), Chadwick Boseman (IMDB), Bruce Spence (IMDB), Bryan Brown (IMDB), Emma Booth (IMDB), Rachael Blake (IMDB), Goran D. Kleut (IMDB), Emily Wheaton (IMDB), Marisa Lamonica (IMDB), Julian Stone (IMDB), Robyn Nevin (IMDB), Rachel Joseph (IMDB), Premila Jennar (IMDB), Yaya Deng (IMDB), Alexander England (IMDB), Wassim Hawat (IMDB), Alia Seror-O'Neill (IMDB), Jeff Coopwood (IMDB), Julian Maroun (IMDB), Matt Ruscic (IMDB), Jean-Pierre Yerma (IMDB), Michael Anthony Taylor (IMDB), Richard Mutschall (IMDB), Garrett William Fountain (IMDB), Ray Hounsell (IMDB), Josh Farah (IMDB), Alessandro Guerrera (IMDB), James Henry (IMDB), Sean Michael Perez (IMDB), Paula Arundell (IMDB), Ishak Issa (IMDB), Rhavin Banda (IMDB), Kurt Goehner Winter (IMDB) >>devamı>>

Gods of Egypt ' Filminin Konusu :
Gods of Egypt is a movie starring Brenton Thwaites, Nikolaj Coster-Waldau, and Gerard Butler. Mortal hero Bek teams with the god Horus in an alliance against Set, the merciless god of darkness, who has usurped Egypt's throne,...


 • "clash of the titans ve thor serileriyle birlikte age of mythology cinematic universe kadrosunu tamamlayacak olan film."
 • "film kesin eglenceli guzel olacaktir ancak, trailerdaki gorsel efektler ve cgi post production la filan duzelecek gibi degil. baya oyun demosu gibi ag."
 • "(bkz: geoffrey rush var demediniz mi lan)trailerınız da sik gibi olmuş tebrik ediyorum. sikip atmışınız."
 • "olağanüstü dandiklikte bir fragmanı yayınlanan film. kafanıza kaya düşsün lan ekipten hiç mi kimse izlemedi şu boku?"
 • "sarı saçlı ve beyaz tenli mısırlıları görünce fragmanını yarıda bıraktım. pek olmamış gibi."
 • "90 lı yılların oyun fragmanlarına benzeyen bir trailera sahip film. kalite ve kurgu olarak şunla yarışacak gibi duruyor (bkz: almighty thor)"
 • "uzun zamandan beri antik mısır hakkında bir film çekilmiyordu. bu nedenle önemli bir filmdir. kadrosu ve yönetmeni ile büyük bir beklentiye sokmuştur."
 • "2015 yılında gösterime girmesi beklenen filmin tanrı kadrosu şöyle:ra ... geoffrey rushset ... gerard butlerhorus ... nikolaj coster-waldauaman tanrılarım!"
Facebook Yorumları
 • comment image

  konya'da bir sinema salonunda hakkında yapılan bir yorum: "böyle filmleri izledikçe allah'ın varlığına daha çok şaaapıyosun..."

  sinemada bir önümdeki sırada oturan bu kadın işi çözdü. siz istediğiniz kadar görsel efektten, senaryodan bahsedin ekşi ahalisi. milletin yorumu bu.


  (amrlc - 7 Mart 2016 12:11)

 • comment image

  sıfır beklentiyle gidip zevk alması mümkün olan, içerik olarak vasat, görsel efekt açısından güzel, ikinci kez izlemesi sabır gerektirecek bir film.

  fakat filmin kurgusunda, günümüzde artık standart hale gelen gerçekliğe oturtma kaygısının hiç olmaması dikkatimi çekti. bu iddialı bir tasarım kararı da olabilir, ters tepecek bir deneme de olabilir, henüz karar veremedim:

  atıyorum thor'a bakıyorsunuz "efendim onlar tanrı gibi mitolojiye geçmiş ama aslında ileri teknolojiye sahip uzaylılar" diyor. x-men apocalypse "yok yok, o mitolojideki mahşerin dört atlısı diye bir şey yok. onlar zaten mutant, incil ondan almış" diyor.

  bu filmde ise baya bunlar kanı altın olan varlıklar, kamera uzaya çıkıyor dünya tepsi gibi falan. yani filme gidip de, artık görmeye şartlanmış olduğumuz meşrulaştırma hareketini beklemeyin. bu film geçmişte geçen bir bilimkurgu değil. baya baya mısır mitolojisindeki hikayenin birebir uygulaması; içinde yaşadığımız dünyada geçmiyor. tanrılar gerçek tanrı, geceyle gündüz gerçekten iki doğaüstü varlığın her gece savaşması, ölüler diyarı dünyanın altında vs. bunu bilerek izlerseniz daha az tiksinirsiniz.

  not: yazmayı unutmuşum. oscar töreni ve hollywood ırkçı mı değil mi tartışmaları bu aralar gündemde olduğu için mi dikkatimi çekti bilmiyorum da. açıp castinge bakın: bütün mısır halkı koyu tenli, mısır tanrılarından ikisi avusturalyalı, biri iskoç, biri fransız asıllı, biri danimarkalı. hmm.


  (upir - 29 Şubat 2016 11:26)

 • comment image

  eğer ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timine dahil değilseniz güzel bir haftasonu geçirmenizi sağlayacak yeterlilikte, bir başyapıt beklentisine girilmemesi gereken güzel film. filmden alınan haz beklentiyle doğru orantılı daima aklınızda yer etmeli bu gerçek.

  dip: 3d film izlemekten hoşlanan biri değilim keşke izlediğim sinemada normal izleme seçeneği olsaydı da öyle izleyebilseydim. dvd'yi bekleyeceğim artık.
  dip2: aşk tanrıçasına hasta oldum, zaya da ayrı tatlıydı* *

  düzeltme: imla.


  (secospat - 28 Şubat 2016 17:25)

 • comment image

  imdb puanini (5,5) haketmeyen film. marvel karakterlerini anlatsa en az bir 7 imdb puani vardi. bence uydurma marvel kahramanlarini izlemektense boyle mitolojik tanrilari izlemek daha keyifli. marvel gise filmlerinden pek bir eksigi yok. onlarda efektler daha kaliteli bunda da senaryo nispeten daha iyi.


  (john mcclane - 28 Şubat 2016 12:46)

 • comment image

  --- spoiler ---

  filmde seth ile ra arasında geçen baba oğul diyaloğu, üç aşağı beş yukarı şöyleydi; "osiris'e krallığı verdim bu onun sınavıydı, seni de boşta beklettim ama yerime sen geçecektin. bu da senin sınavındı." burdan anlıyoruz ki osiris ailenin dersleri iyi olan oğluydu ve üniversiteye gönderildi. seth de babasının tamirhanesini işletecek kas gücü yüksek kalın kafalı oğluydu.
  ayrıca film bitiminde horus seth'ten krallığı alınca yandaş mısır gazeteleri "seth iktidarsızdı" başlığı atmış mıdır? diye düşüdürdü.

  ---
  spoiler ---


  (taze naftalin geldi - 28 Şubat 2016 08:33)

 • comment image

  imdb'de 5.5 gibi rezil bir puanla açılış yapmış film. bu sitenin, sinemaseverler için ne kadar büyük bir kıstas olacağı tabi ki göreceli ama, hayatımda izlediğim en iyi fimlerden birisi dark city ve diğeri the crow'un yönetmenleri olan alex proyas hatrına izleyeceğim film olacaktır.


  (nickullah entryoglu - 27 Şubat 2016 21:06)

 • comment image

  çok eleştirilen ve eleştirilmesine anlam veremediğim filmdir. eksikleri var, ama vaad ettiğini verdiği, hatta fazlasıyla verdiği de inkar edilemez. eleştirmenler genelde aksiyon filmlerini, hele fantastik olanlarını sevmiyorlar. orası kesin ama bu filme kötü diyen clash of titans, conan the barbarian, herkül tipinde hepsi de gayet büyük yapım ve blockbuster olan mitolojik filmleri hiç görmemiş demektir.

  bence bu film o rezilliklerin arkasından çekildiği için "aha geldi yine tipini s..ğim, gene mitoloji çekti hayvanlar" mantığıyla daha gösterime gireli 2 gün olmadan dünyanın en rezil filmi ilan edildi. hatta kötüleme yarışı fragmanlardan başladı. ama o kadar kötü değil gerçekten.

  oyuncu kadrosu falan mitoloji ağırlıklı filmlerin çoğuna göre oldukça iyi. hepsi bilinen, biri oscar'lı geoffrey rush. tek tanımadığım hathor'u oynayan kadın olmuş, o da harbiden hem sadık, hem espritüel zeki, çok iyi bir seçim ve karakter olmuş. filmi götüren oyunculardan biri.

  senaryo da temelde osiris mitini anlatıyor, seth'in osiris'i öldürmesi ve horus'un intikamını alıp başa geçmesini yani, böyle başlayıp bitecek bu belli. bu hikayeye, renklendirmek için bir de bek diye ölümlü insan ve sevgilisini dahil etmişler, bunların kattığı drama biraz gereksizdi. konuyu işlerkense çok mantıksızlık yok, öyle çıkarılabilecek gereksiz çok fazla şey görmedim ben.

  efektler kısmını ikiye ayırmak mümkün. tanrıların bazı dövüş sahnelerinde canavara dönüşüp dövüştüğü bazı sahnelerde çizgi filme dönüşmüş yerler vardı. bu anlamda efektlerde başarısız olan sahneler var. buna karşılık özellikle yeşil ormanlık alanlar, nehirlerin arasından yürüdükleri yerler, doğa falan çok güzeldi. bunlar sanal olarak oluşturulmuş bölgeler, ama hepsi cennetten bir köşe gibi özenilerek oluşturulmuş. avatar'daki pandora gezegeni gibi. güneşe uçmak için dağın tepesine çıktıkları yerde yükseklik korkusu yaşadım desem yeridir.
  ya da yılanların olduğu tapınak sahnesi çöller falan hepsi iyiydi. yani film için kurdukları evren çok başarılı ve özenliydi.

  ----------spoiler--------
  ra'nın yanına gidince dünyayı tepeden görüyoruz ve tepsi gibi dümdüz falan, ra yelkenli arabasıyla güneşi çekiyor, ve dünyanın bir tarafı aydınlıkken güneş orayı geçince gece oluyor falan. tepsi dünyanın alt tarafı da karanlıklar ülkesi, ölüler diyarı. arada bir arada delik açılıyor ve dünyanın aydınlık üst yüzünden ölülerin karanlık dünyasına, tepsinin alt tarafına gidiliyor. bunlar o zaman insanlarının hayalindeki dünya. işte filmde dünya gerçekten öyle ve bunu muhteşem görselleştirmişler.
  -----------------------------------

  o yüzden tek seferlik izlenebilir. bir de şu var, mısır mitolojisine ilişkin biraz bir şeyler okumuşsanız bu da filmdeki detaylardan hoşlanmanızı sağlıyor. o anlamda mesela apep, ya da sağda solda görülen kefer denilen böcekler falan bunlar ilginç detaylar.


  (earendill - 27 Şubat 2016 15:58)

 • comment image

  dün akşam (bkz: beyazperde.com) ön gösteriminde izlediğim film. fragmanını izlememiştim. ama afişini gördüğümde kesin giderim demiştim. mısır'da geçmesi benim için yeter sebep zaten.
  film inanılmaz yüksek bir tempoda başlıyor. gerard butler dışında oyuncuların da kimler olduğunu bilmediğimden aaa jaime lannister diye bi sevindim tabi bu arada. geoffrey rush da keza sevindirdi.
  --- spoiler ---

  evet görsel efekt sonuna kadar sömürülmüş. ama bu filmde tuhaf kaçmamış. mısır'ın ihtişamı adına iyi kullanılmış. fena olmayan bir senaryo var. ara verilmeden izlenilen ön gösterim ve basın gösterimlerinde hiç sıkmadığını da söyleyebilirim. sadece tanrı ra'nın durumu abartı geldi. uzay gemisi ortamı falan. gerçi adam da ra sonuçta.
  ---
  spoiler ---

  hunharca eleştirileceğini bildiğim ama epik, mitolojik hikaye severleri memnun edeceğine inandığım film.
  ben özetle sevdim.


  (susam krokan - 26 Şubat 2016 15:37)

 • comment image

  film kesin eglenceli guzel olacaktir ancak, trailerdaki gorsel efektler ve cgi post production la filan duzelecek gibi degil. baya oyun demosu gibi ag.


  (amabisidiycem - 21 Kasım 2015 07:17)

 • comment image

  cgi faciası olacak gibi gözüken film. age of empires ii'nin başında iki kralın satranç oynadığı video vardı ya, işte o video bu filmin fragmanından daha gerçekçi ve kaliteli duruyor valla. erkenden de gömmeyelim ama şimdi güzel falan çıkar, caps olmayalım durduk yere.*

  ediy: yeni fragmanda cgi'ı kısmışlar galiba, biraz daha yüzüne bakılası duruyor.


  (tagu - 19 Kasım 2015 06:42)

 • comment image

  eskiden en sci fi filmler bile cok az rotuslanirdi teknoloji kotuydu o yuzden bu videodaki imaj uzerinde oynamalar fazla yapilmiyordu filmin konusu karakterler daha bir on plandaydi

  simdi sci fi filmlerinin maliyet cizelgesine bakiyorsun %80 digital kurgu. yani film sette degil de oda icinde 3-5 kisinin kafasindan gecen hayal urunu tasarimlar kurgulardan olusuyor. tamam filmler hala guzel de ne bilim sanki tassak gecildigimizi hissediyorum amk


  (bidakkabiseydicem - 19 Kasım 2015 05:15)

 • comment image

  olağanüstü dandiklikte bir fragmanı yayınlanan film. kafanıza kaya düşsün lan ekipten hiç mi kimse izlemedi şu boku?


  (johnmalkow - 18 Kasım 2015 19:32)

 • comment image

  nisan 2016 da gösterime girecek alex proyas filmi.

  işte setten sızmış (seth ?!) fotolar :

  http://www.justjared.com/…gods-of-egypt-filming-05/

  avustralya'da çekilen filmin çekimleri bitmiş ve montaj kısmına geçilmiş. başka bir haber yok şimdilik.

  şahsen benim de ilgi gösterdiğim antik mısır filmlerine the mummy den beri açız.. exodus u saymıyorum.. bu nedenle büyük bir boşluğu dolduracağını düşünüyorum. umarız hollywood bu alanda başka filmler çeker.

  oyuncu kadrosunun da çok çok iyi olduğu filmin bütçesi 140 milyon dolar !


  (kumrengi - 30 Ağustos 2015 22:02)

 • comment image

  uzun zamandan beri antik mısır hakkında bir film çekilmiyordu. bu nedenle önemli bir filmdir. kadrosu ve yönetmeni ile büyük bir beklentiye sokmuştur.


  (kumrengi - 24 Haziran 2014 22:04)

Yorum Kaynak Link : gods of egypt