Süre                : 1 Saat 52 dakika
Çıkış Tarihi     : 30 Mayıs 2016 Pazartesi, Yapım Yılı : 2016
Türü                : Aksiyon,Macera,Komedi
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Paramount Pictures , Nickelodeon Movies , Platinum Dunes
Yönetmen       : Dave Green (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Josh Appelbaum (IMDB),André Nemec (IMDB)(ekşi),Peter Laird (IMDB)(ekşi),Kevin Eastman (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Megan Fox (IMDB)(ekşi), Will Arnett (IMDB)(ekşi), Stephen Amell (IMDB)(ekşi), Alan Ritchson (IMDB)(ekşi), Noel Fisher (IMDB)(ekşi), William Fichtner (IMDB)(ekşi), Laura Linney (IMDB)(ekşi), Brian Tee (IMDB)(ekşi), Tyler Perry (IMDB), Alessandra Ambrosio (IMDB), Johnny Knoxville (IMDB), Gary Anthony Williams (IMDB), Judith Hoag (IMDB), Tony Shalhoub (IMDB), Jane Wu (IMDB), Aly Mang (IMDB), Pete Ploszek (IMDB), Antoinette Kalaj (IMDB), Jeremy Howard (IMDB), Stephen Farrelly (IMDB), Danny Woodburn (IMDB), Brittany Ishibashi (IMDB), Nicole Bonifacio (IMDB), Marko Caka (IMDB), Myles Humphus (IMDB), Gina Diaz (IMDB), Darly Wayne (IMDB), Alice Callahan (IMDB), Marija Skangale (IMDB), Carmelo Anthony (IMDB), Nancy Cejari (IMDB), Connor Fox (IMDB), John Cashin (IMDB), Holly Glasser (IMDB), Danielle DeWulf (IMDB), Melanie Blake Roth (IMDB), Rebecca Ruber (IMDB), Portia Backus (IMDB), Liam Ferguson (IMDB), Jocelyn Montoya (IMDB) >>devamı>>

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (~ Ninja Kaplumbagalar: Gölgelerin Içinden) ' Filminin Konusu :
Kaplumbağaların azılı düşmanı Shredder, cezaevine nakledilirken doktor Baxter Stockman'ın yönettiği Foot Clan tarafından kaçırılmaya çalışılır. Bu esnada Shredder farklı bir boyuta geçerek Beyin (Krang) ile karşılaşır. Yaptıkları anlaşma gereği çok güçlü bir mutant bileşenini yanında götürür ve bunu kullanarak nakil aracında tanıştığı Rocksteady ve Bebop'ı çok güçlü mutantlara dönüştürür. Kaplumbağalar Shredder ve bu güçlü mutantların yanında Beyin ile de mücadele etmek ve New York'ta güvenliği tesis etmek zorunda kalacaktır.


 • "malum ortamlara sinema çekimi, ispanyolca haliyle düşmüş filmdir."
 • "vizyon tarihi fragmanlarında 3 haziran yazıyor niye türkiye'de 23 haziran?"
 • "ilk filmin aksine, geçmişe daha yakın bir anlayışla yazılıp çekildiği söylenen, krang'in ilk kez beyazperdeye teşrif edeceği film."
 • "michael bay'in fragman hazırlama konusunda masterını bitirip doktoraya başladığını gösteren film. beğenmediğim ilk filmden farklı bir şey vaat etmiyor ama fragmanı izleyince insanın göresi geliyor."
 • "fragmanı ile bok gibi başlayan bir günde, asık suratıma ufak bi tebessüm koymayı başarmış olan filmdir. doğum günümde gösterime giriyor olması da ayrı şukeladır."
 • "ilk filmi eğlenceli bulmuştum, yayınlanan teaser da baya sağlam görünüyor.rocksteady ve bebop'u görüp "anaaaaaa:)" çekmeyenler zaten izlemesin*"
 • "ilk filmi beğenmiştim bunu da beğenirim bence aha da fragmanı"
 • "malum ortamlara düşmüş oyundur."
 • "couch coop olayinda cigir acmis tmnt'nin agustos 2013 te cikicak yeni oyunu. heyecanla bekliyoruz."
Facebook Yorumları
 • comment image

  michelangelo, donatello, leonardo ve raphael bu yaz april o’neil (megan fox), vern fenwick (will arnett) ve hokey maskeli yeni kahraman casey jones (stephen amell) ile birlikte daha kötü ve çok daha güçlü düşmanlarla savaşmak üzere sinemalara geri dönüyor. süper kötü shredder hapishaneden kaçar ve dünyayı ele geçirmek için şeytani bir plan üzerinde çalışan çılgın bilimadamı baxter stockman (tyler perry) ve iki ahmak fedai bebop (gary anthony williams) ve rocksteady (wwe superstar stephen “sheamus” farrelly) ile güçlerini birleştirir. kaplumbağalar, shredder ve yeni ekibiyle başa çıkmaya hazırlanırken kendilerini shredder ile benzer amaçları güden, daha da büyük bir düşmanla -kötülüğüyle nam salmış krang’le- karşı karşıya bulurlar.

  vizyon tarihi: 23 haziran


  (samimi yazar - 11 Nisan 2016 21:15)

 • comment image

  yayınlanan son fragmanında krang var.

  krang, beyin olan. ama kıyafetiyle gelmiş, büyük ihtimalle bölüm sonu canavarı dev hali olur.

  ayrıca cassey jones, rocksteady, bebop, baxter stockman... shredder da olsun da tam olsun.


  (hayri ozben - 26 Mart 2016 15:23)

 • comment image

  michael bay çocukluğumuzdan kalan her şeyin içine etmeye yemin de etmiş olsa, yaptığı filmleri itin bir tarafına sokup çıkarıyor da olsak, gelin itiraf edelim tıpış tıpış izleyeceğimiz devam filmi.
  ninja kaplumbağalar demek, bir neslin çocukluk kahramanları demek. hele bir de işin içine rocksteady, bebop ve casey jones dahil olunca değmeyin keyfimize. michael bay bulduğu her fırsatta sağı solu gereksiz yere havaya uçurup bize patlama sahneleri izletmeye çalışacak da olsa el mahkum izleyeceğiz, tospağaların yeri çok ayrı.
  filmle alakalı tek kriterim casey jones'un çizgi filmlerdeki gibi öfkeli ve paranoyak bir sayko olarak tasvir edilmesi olacak. umarım fragmanda görüldüğü gibi güleç bir yüz ifadesi ile takılmaz film boyunca.

  not: megan fox'u hiç sevmiyorum ama yapacak bir şey yok. gereksiz patlama sahnelerine gelince onlara da bir şekilde tahammül edeceğiz artık.


  (xaxxbczczaaxax - 25 Mart 2016 18:34)

 • comment image

  ilk filmin aksine, geçmişe daha yakın bir anlayışla yazılıp çekildiği söylenen, krang'in ilk kez beyazperdeye teşrif edeceği film.


  (raiki08 - 5 Ocak 2016 20:20)

 • comment image

  tmnt dünyasının itinayla sikilmeye devam edildiği 2. film. tosbalardan sonra rocksteady ve bebop da iticilik abidesine dönmüş. realistik olsun diye kenar mahalle gangsterlerine çevirmenin manası nedir bu karakterleri? ninja kaplumbağalar'ın kötü karakterlerinin bile bir sempatikliği, karizması olurdu. bir de şunlara bak. pis, çirkin, yağlı, göbekli, kıllı, iğrenç mahluklara çevirmişler güzelim karakterleri. birinin yaptığı şu konsept çalışması bile filmdekilerden çok daha iyi görünüyor en azından orjinaline sadık kalmış. o eski vasat filmler bile çizgi filmin ruhuna daha yakındı. insanlar cgi pornosu izlemekten bıktı artık anlayın bunu paragöz orospu çocukları.


  (holoscene - 21 Aralık 2015 18:22)

 • comment image

  michael bay'in çocukluk anılarımızı mahvetmeye yemin ettiğinin göstergesi olan devam filmi. bu adamın yaptığı tek güzel iş ilk transformers filmiydi. ondan sonra önce transformers sonra tmnt olarak 80li yılların çocuklarının sevdiği tüm güzelliklerin ebesine atladı ne yazık ki. olum hiç mi hayal gücün yok lan senin. seni hollywood'da nasıl yönetmen yaptılar ben hiç anlamıyorum. fragmandan gördüğüm kadarıyla efektler transformersla aynı. gökyüzünde beliren bir karanlık, ne idüğü belirsiz saçma sapan şekilli uçan objeler, çok şeritli yolda patlayıp takla atan arabalar. hiç mi yeni birşey gelmiyor kardeşim senin aklına da bütün filmlerde aynı şeyi kullanıyorsun. siktir git savaş filmi çek istediğin kadar patlat sağı solu. ninja kaplumbağa lan bunlar. ayrıca ilk filmde de en çok ayar olduğum şey çocukluk kahrmanım donatellonun sikko hali. la ebesine atladığım diğer üçü hayvan gibi, görüntü olarak tam bir savaş makinesi, benim donatello vitaminsiz ulvi. hadi onu geçtim gözlüklü ninja kaplumbağa mı olur lan dürrük. elemanın omzunda güvenlik kamerası, boynunda kulaklık, göğsünde üçlü priz var. priz lan priz. yedi sülaleni ninja kaplumbağalar kovalasın michael bay. olum bak thundercats'ten, he-man'den, voltron'dan falan uzak dur sikerim belanı.


  (tuyun - 15 Aralık 2015 13:24)

 • comment image

  teenage mutant ninja turtles serisinin ikinci filmidir.

  fragmanı, ilk filmden daha farklı/özgün bir şey vaat etmediğine göre, artık bu seriyle ilgili genel bir kanıya varabiliriz.

  ilk olarak, bu film serisinin, ninja turtles'ın temel dinamiğini atladığını düşünüyorum. oradaki esas nokta, birbirinden sevimli, esprili, yaşı küçük dört kardeş ninja kaplumbağa'nın macerasıydı. oysa buradaki karakter tasarımları "itici" sayılabilecek seviyede. nolan'ın yarattığı, "çizgi dizi/roman dünyasında gerçekçilik" akımının son halkası oldu. elbette baştan sona efektle yapılan bir filmde, tamamen yeşil dört varlık oynatılamaz, onlara gerçekçi deformeler vermek gerekir, fakat insanları harekete geçiren, yüzünde tebessüm oluşturan naif/şirin tiplemeler yine de elde edilebilirdi. illa vazgeçmek mi icap ediyordu? artık bu kaplumbağalara bakınca, özdeşlik duymuyoruz, çünkü insan içgüdülerine hitap eden "korkutucu" bir tarafları çıktı.

  dev gibi, üstü başı yara-bere dolu, sağından solundan çıkıntılar fırlamış varlıkları mantığımız kabul etse de, doğamız kabul etmiyor. madem böyle tipleri bize sevdirmeye çalışıyorsun, o zaman ya onları sevdirecek özellikler vereceksin ya da büyük bir zorluğa iteceksin.

  ilk filmde bu yapılmadı. birkaç espri, biraz michelangelo, bolca efekt ile kurtaramazsın kardeşim.

  çizgi film serisi, bu sevimli hallerine, esprileri ekleyerek ilerliyordu. 90'larda onları sevdiren şey, tam olarak bu ikisinin birleşimiydi. şimdi birinden vazgeçilmiş, diğeri de (ilk filme göre) yeterince verilememiş.

  diğer yandan, görsel efektleri de günümüz filmlerine göre gayet kötü. kaplumbağalar, asla arkadaki gerçek dünyayla tam bir birleşme yaşamıyor. kasten seçilmiş olabilir ama gözü yoruyor. üstelik bu idol kahramanları, saçma sapan klişe (avengers) bir fikri tekrar uygulayarak satmaya çalışıyorlar. ya hu koca amerika'yı yıkan bir film yapıldı zaten, maliyeti bile hesaplandı. niye aynısını tekrarlıyorsun?

  eski karakterlere geçiş fikriyle doğru bir tercih yapılmış ama onlar da emanet duruyor. ya bana çok gerçekçi olarak ver ya da nostaljik bir şekilde sun. ikisi de yok. defalarca izledim, her seferinde inkar etmeye çalışsam da, efektlerin rezil olduğunu sonunda kabul ettim.

  ayrıca böyle bir serinin gereksiz uzatılması da saçmalık. tüm karakterleri yavaş yavaş sokma fikri büyük mitolojilerde olabilir. ninjaların dünyası ise küçük zaten, belli başlı dört düşmanları var. haliyle bunların parlama dönemindeki esas düşmanlar daha ilk bölümden çıkmalıydı. bize bebop'ı verin, shreder'ı verin, sonra da onların üzerinden popcorn filmler çekip durun. hikayeye giriş adı altında, hiçbir şey olmayan ilk filmi kitlediniz, yetmedi, ikincisinde yine ufacık ufacık sokuşturmaya yelteniyorsunuz. bu dünyadan on film çıkmaz işte, her şeyi bok ediyorsunuz.

  boşalt şu kasayı kardeşim. ne var ne yoksa yığ önümüze.

  kimse size, 90'ların birebir aynısını yapın demiyor elbet, fakat diğerleri kadar sükse yapamamasının nedeni, modasının eskimesi değil, yapımcıların eksikliğidir. transformers eskimedi de, ninjalar mı eskidi? güldürmeyin ya hu...

  bu yapımın esas sorunu, michael bay'in, ninjaların favori döneminde çocuk olmamasından kaynaklanıyor. nice genç yiğitler var, yetenekli, işinin erbabı, onlara teslim edilmeliydi. bize kopya filmler izleten adam daha fazlasını veremezdi, veremiyor.

  o hissiyat, o duygu anca onu yaşayanlar tarafından aktarılabilir.

  işin özü, birkaç filmi daha çekilip, markaya yeterince zarar verilmeden atlatılabilirse, yakın zamanda "baştan başlayan" bir seriye kavuşacağına inanıyorum. bakalım, mukadderat...


  (fatihkult - 11 Aralık 2015 17:16)

 • comment image

  2014'te çıkan reboot'u ortalama bulan biri olarak yeni trailer ilgimi çekti diyebilirim. adam akıllı bir shredder, rocksteady & bebop ikilisi, stephen amell gibi faktörler beklentileri yükseltiyor.


  (gray jedi - 10 Aralık 2015 14:58)

 • comment image

  michael bay'in fragman hazırlama konusunda masterını bitirip doktoraya başladığını gösteren film. beğenmediğim ilk filmden farklı bir şey vaat etmiyor ama fragmanı izleyince insanın göresi geliyor.


  (atakandinc - 10 Aralık 2015 12:37)

 • comment image

  fragmanı ile bok gibi başlayan bir günde, asık suratıma ufak bi tebessüm koymayı başarmış olan filmdir. doğum günümde gösterime giriyor olması da ayrı şukeladır.


  (blaze - 10 Aralık 2015 11:58)

 • comment image

  michael bay'in çocukluğumuzu baltalamak için uğraşacağı, 2016'da gösterime girecek sonraki tmnt filminin adı. trailerı ortamlara düşmüş, yine altyazı bile olmadan anlayabileceğimiz basitlikte bir film olacak ve tahminimce yapımcı michael bay manyağının yine herşeyi havaya uçurmaya çalışacağı bir film olacaktır. ama uzun zamandır beklenen rocksteady ve bebop var, gene bir şekilde izletecektir kendini. karakter tasarımlarını ilk filmde seven üç-beş kişiden biri olarak(tek hataları dandik senaryolu bir filmde olmaları ve 2 metre boyunda olmalarıydı, 2 metre ninja mı olur amk) rocksteady ve bebop tam olmuş diyebilirim. 2016 iyi süperkahraman yapacak, belli şimdiden.


  (secowan - 10 Aralık 2015 08:45)