Süre                : 2 Saat 9 dakika
Çıkış Tarihi     : 23 Mayıs 2017 Salı, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Aksiyon,Macera,Fantazi
Taglar             : hayalet,Hayalet korsan,Karayipler,Eser,korsan
Ülke                : ABD,Avustralya
Yönetmen       : Joachim Rønning (IMDB)(ekşi), Espen Sandberg (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Stuart Beattie (IMDB),Ted Elliott (IMDB)(ekşi),Jeff Nathanson (IMDB),Terry Rossio (IMDB)(ekşi),Jay Wolpert (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Kaya Scodelario (IMDB)(ekşi), Johnny Depp (IMDB)(ekşi), Brenton Thwaites (IMDB)(ekşi), Orlando Bloom (IMDB)(ekşi), Javier Bardem (IMDB), Geoffrey Rush (IMDB)(ekşi), David Wenham (IMDB)(ekşi), Stephen Graham (IMDB)(ekşi), Golshifteh Farahani (IMDB), Kevin McNally (IMDB), Martin Klebba (IMDB), Jessica Green (IMDB), Paul McCartney (IMDB), Adam Brown (IMDB), Mahesh Jadu (IMDB), Goran D. Kleut (IMDB), Danny Kirrane (IMDB), James Mackay (IMDB), Christie-Lee Britten (IMDB), Finn Ireland (IMDB), Zoe Ventoura (IMDB), Ben O'Toole (IMDB), Piper Nairn (IMDB), Angus Barnett (IMDB), Robert Morgan (IMDB), John Reynolds (IMDB), Joseph Oliveira (IMDB), Rupert Raineri (IMDB), Valiant Michael (IMDB), Brooke Chamberlain (IMDB), Travis Jeffery (IMDB), Akos Armont (IMDB), Suzanne Dervish-Ali (IMDB), Juan Carlos Vellido (IMDB), Rachael Lorenz (IMDB), Nico Cortez (IMDB), Donnie Baxter (IMDB), Alexander Scheer (IMDB), Sean Edward Frazer (IMDB), Rodney Afif (IMDB) >>devamı>>

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales ' Filminin Konusu :
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales is a movie starring Johnny Depp, Geoffrey Rush, and Javier Bardem. Captain Jack Sparrow searches for the trident of Poseidon while being pursued by an undead sea captain and his crew.


 • "sinemada sürekli dönen süper kahraman filmlerinden midesi bulanmış bana ilaç gibi gelen filmdir iyi veya kötü sorgulamadan öpüp başıma koydum resmen."
 • "jack pusulayı tia dalmadan takasla almamış mıydı?"
 • "ortada bir şey yokken filmi salazar'ın intikamı diye çeviren cevirmenlerimizi kutluyorum. film hakikaten salazar'ın intikamıyla ilgili çıktı."
 • "yayınlanma yılıyla güzel bir uyum yakalamış film. at world's end: 2007dead men tell no tales: 2017ve uçan hollandalı'nın kaptanı sadece 10 yılda bir karaya ayak basabiliyor."
 • "(bkz: jack'in yolu)"
 • "komplike senaryodan çok işin komedi yanını kaliteli yaparlarsa eskileri gibi zevk verir."
 • "filmi bu kadar erken duyurarak izleyicilere kötülük yapılmıştır.edit: 3.5 sene geçmiş ya laedit 2: izledim, eskileri gibi değil ama yinede güzel."
Facebook Yorumları
 • comment image

  sinemada sürekli dönen süper kahraman filmlerinden midesi bulanmış bana ilaç gibi gelen filmdir iyi veya kötü sorgulamadan öpüp başıma koydum resmen.


  (post acid - 17 Haziran 2017 19:07)

 • comment image

  seriyi genel olarak beğenenlerin bayılarak izleyeceği film.

  --- spoiler ---

  abi hayır anlamıyorum, seride zaten en başından beri; korsanlar, hayalet korsanlar, denizin belli noktasında yıllarca esir kalmalar, ağaçlaşmış tutsak korsanlar filan görüyoruz, adam gelmiş "film çok saçmaydı, 10 tane at binayı çekiyodu" diye eleştiri yapmış. ha herşey normal, film mantık çerçevesi içinde yapılan bi film, hiç fantastik değil; at binayı çekiyo öyle mi?

  ---
  spoiler ---

  gerçekten böyle her eğlenceli işe bok atan bi kafanız varsa izlemeyin, fantastik filmi mantık çerçevesine oturtmaya çalışmadan izleyecekseniz zaten 2 saat 33 dakika boyunca eğlenip iyi ki gelmişim diyeceğiniz bi film olmuş..


  (aboulique - 10 Haziran 2017 10:16)

 • comment image

  öncelikle tekrar belirtmek istediğim husus #68603907.

  daha sonra şunu söylemek istiyorum, birinci filmin tadı tabii ki farklı olacak, daha önce görmediğin karakterleri ilk defa görüyorsun. daha sonra aynı karakterlerle bir zeka sizi nasıl şaşırtabilir. aynı karakterlerden uçakla uçmasını mı bekliyorsunuz? jack sparrow jack sparrow işte. jack sparrow terminatör mü olsun? konuşmadan önce az düşünmekte fayda var.

  en son şunu söylemek istiyorum ilk baştaki salazar sahnesinde nefesimi tuttum. yani ben hayatımda ilk defa bir sahneyi nefesimi tutarak izledim. daha ne olsun?


  (iiiiiiiiiiii - 5 Haziran 2017 10:21)

 • comment image

  bence gayet de serinin en komik filmiydi. birçok macera filmi uzadıkça saçma olur. adamlar bunun farkında olarak filmi daha çok komediye çevirmiş, fakat bağlantıyı da koparmamışlar. gidecekseniz ön yargı olmadan gidin, sonra gelip ayrı ayrı komik olan her sahnede bağlantı arayıp film kötü demeyin.

  edit: tek eleştirim (film eleştirmeni değilim ama izleyiciyim) film birazcık yeşilçam filmlerine benzemişti ve tahmin edilebilirdi.

  soru: film bize niye salazarın intikamı diye çevrildi?


  (ilkinar - 5 Haziran 2017 09:54)

 • comment image

  gozlerimi doldurdu:

  --- spoiler ---

  yıldız kızımız korsan babasına sordu ya:
  -what am ı to u? ben senin icin neyim?
  -tresor. hazine....

  bir korsan icin en degerli sey hazine.
  babamı ozledim sozluk. bak anlatırken gene gozlerim doldu.
  ---
  spoiler ---


  (tuzbuzz - 5 Haziran 2017 09:23)

 • comment image

  imax'de izlediğimden olsa gerek, efektlerini gayet başarılı bulduğum ve javier bardem'e taptığım film. geofrey rush da her zamanki gibi müthişti. ilk filmin cazibesi bambaşkaydı tabii ama final olacaksa bununla yapılabilir artık. (sanmıyorum ya). yine ilk filmin formülü üzerinden yürümüşler ve güldüren, bir o kadar da tatlı tatlı geren bir film yapmışlar. en güzel yanı oyunculukların resmen çarpışması, gençlikler ve oğullar için müthiş benzeyen kadro seçimi...

  uzun uzun yazmayacağım. sparrow'lu bölümler için güzel bir final, yeni seri olacaksa, en ama en sondaki sahnelerle güzel bir geçiş olmuş.

  ekleme: fragmanlardan yola çıkarak şunu yazmışım sıkıntılı bir zamanımda: (bkz: #63273961)

  bir de tabii yinelemekte fayda var, imax farkı bu yazdıklarımı yedirdi bana.


  (kitarobit - 28 Mayıs 2017 22:01)

 • comment image

  yine yeni yeniden ekşi sözlük bir siki beğenmeme timi tüm gücünü gösterip filme bok atma yarışındadır. madde madde yazacağım.

  film dead man's chest'ten çok tam bir the curse of the black pearl. (değineceğim daha sonra buraya.)

  zaten orlando bloom bu filmin önceki filmlere yumuşak bir reboot olduğunu söylemişti.
  --- ağır spoiler ---
  lanetin kalkması ve jack'in inci'yi alması. yeni bir turner, barbossa...
  --- ağır spoiler ---

  filmin ilk yarısı iyi diyerek ikinci yarıya bok atanlar; ilk yarı ne oldu;
  --- spoiler ---
  yeni turner'ı gördün, onun elizabeth'ini gördün, jack'in ne boklar yediğini gördün ve en kötüsü (bilmem, belki de iyisi) salazar'ı gördün. sonra bunların hepsinin bağlanmasını izledin. ve bu bağlama gerçekten çok başarılıydı.
  ---
  spoiler ---
  yani bu kısımlar olmasa diyecektin ki ulan bu ne kadar bölük pörçük bir film. ama bu film gayet derli toplu ilerliyor ve karekterlerin neyi neden yaptıkları belli. (jack dışında. o, o, jack yani, neden sormayın ona.)

  --- spoiler ---
  film ilk yarısında neden-sonuç ilişkisini başarılı bir şekilde kurarken, sizi olaylarla, jack'le güldürüyor ve izlediğiniz filmin bir karayip korsanları filmi olduğunu hatırlıyorsunuz. (eğer unuttuysanız.)
  giyotin sahneleri olsun, banka sahneleri olsun...
  ---
  spoiler ---

  kötü adamımız (bkz: salazar), (bkz: javier bardem) gerçekten müthiş bir iş çıkarmış. onu gördüğünüzde aha şimdi kötü bir şeyler olacak diyerek sizi içine çekebiliyor ve bu da ne kadar iyi kurgulandığını, tek filmde olmasına rağmen ve o film hatta karayip korsanları'nın en kısa filmi (2 saat 9 dakika) olmasına rağmen karakterin bu denli iyi beyaz perdeye yansıtılması büyük bir başarı.

  --- spoiler ---
  jack hakkında, evet onu bile eleştirdiniz lan. gerek kasa gerek hapis gerek kayık gerek teleskop gerek sonda ki savaş adam her şeyde ince zekasını gösterdi. sonda ki gemi savaşında ise adam baya hopladı zıpladı klasik olarak. burada ki timin aksine jack gayet iyiydi.

  filmin ikinci yarısı ise, başlarken kendinizi bir anda jack'in nasıl jack olduğunu öğrenirken buluyorsunuz. bana göre filmin en güzel yeriydi zaten.

  neyse, ikinci yarıya daha fazla bok atılmış ama soruyorum adamlar ne yapacaktı? davy'i yattığı yerden kaldırıp git hadi poseidon'un mızrağını bul bize getir sonra da inci'yi iki dakika adam ediver mi diyeceklerdi? ilk yarı bu ikinci yarı için yapıldı.

  olayı gösterdiler, karekterleri tanıştırıp bağladılar, hikayelerini anlattırdılar, olayları düğümlediler ve daha sonra da ikinci yarı da çözdüler. gören de ilk yarı da mızrağı arıyordular, ikinci yarı bir anda pandora'nın kutusunu almaya olympos'a gidecekler sanacak... neyse gg...

  film size ikinci yarıda inci'yi, savaşı, barbossa kurnazlığını ve tekrar ediyorum inci'yi gösterdi. gayet kabul edilebilir.

  jack geri planda kalmışmış, ya neyse ben bir şey demiyorum.
  ---
  spoiler ---

  timi hallettiğimize göre, objektif değerlendirme yaparsam; film ne yazık ki yer yer klişeler içeriyor.

  yönetmenlik işine ne kadar nötr kalsam da gore verbinski'nin ellerinde (ilk üçlemede olduğu gibi) daha iyi bir film çıkabilirdi.

  tabii ki sahneler etkileyici ama bazı bölümlerde inandırıcılığını kaybedip efekte boğulmuş hissediyorsunuz.

  film yukarıda yazdığım gibi serinin en kısa filmi ve * serinin karayipler'de çekilmeyen de tek filmi. bunu duyduğumda biraz kızdım tabii ki.

  her şeye rağmen, gidin görün izleyin. ön yargısız izleyin. 2 saat 9 dakika boyunca özellikle de ikinci yarı da nefes almayı unutun ve doya doya eğlenin.

  ben filmi genel olarak beğendim, evet ilk üçleme kadar iyi değil ama 4 kadar da kötü değil. bu kadar bok atılacak kadar hiç kötü değil. karayip korsanları izlediğinizi anlıyorsunuz.

  mümkünse imax'de izleyin, paranıza değecek.


  (walkyrie - 28 Mayıs 2017 11:14)

 • comment image

  sözlük yazarlarının iki yüzlülüğüne alet olan film.

  yorumlara bakıyorum, "beklentiler zaten düşüktü, çok kötüydü, hiç olmamış...vs"

  bu insanları anlamak gerçekten mümkün değil. bak kardeşim, bu seri ne olduğunu bilmediğimiz sıfırdan izlediğimiz bir şey değil, dünya çapında bir marka ve fenomen. yani yeni bir "karayip korsanları" filmi vizyona girerken ne izleyeceğin hakkında aşağı yukarı fikirlerin olabiliyor, zaten 4 filmin sonunda olabilmeli de. ama sizin yaptığınız hani mcdonald's veya burger king'e gidip "hamburgeri pek sevmiyordum zaten, olmamış" demek gibi bir şey oluyor. savvy?

  ayrıca ilk hafta, hatta ilk günden izleyenlerin filme bok atmak için yarışması...
  ya sizinki düpedüz bilinçsiz tüketicilik, kendi paranızla rezil oluyorsunuz ya da bir şeyleri kanıtlama, seçiciyim gibi görünme peşindesiniz.

  --- spoiler ---

  hepsinden önemlisi 4. filmden alınması gereken dersleri almış stüdyo. ki göreceksiniz, yapılan bu son film ilk üçlemenin hikayesine daha yakın olunca 4. araya kaynamış alakasız bir yapım gibi kalıyor. black beard ve şişede sakladığı black pearl materyalleri bile çok sınırlı bir şekilde kullanılmış, diğer şeylerden zaten eser yok.

  serinin köklerine ve orijinal karakterlere dönmesi açısından harika bir film. bir sonraki filmde will ve elizabeth bizzat aksiyonun içinde olacak...after credits'e göre davy jones bile dönebilir.

  javier bardem'in canlandırdığı salazar'ı düşman olarak zayıf bulanlar olmuş. oha!
  motivasyonu çok iyiydi bence. henüz kendini ispat etmemiş genç bir korsan tarafından tufaya getirilerek küçük düşürülmek ve onun yüzünden lanetlenmek intikam sebebi açısından fazlasıyla geçerli. daha ne olsun ki?

  johhny depp bu filmde geri planda kalmışmış...büyük yalan.
  allah aşkına elinizi vicdanınıza koyun; jack'in olduğu sahneleri geçtim, olmadığı sahnelerde bile mevzu bahis hep jack değil miydi? burada yazılanları okuyunca zannettim ki esas çocuk ve kızımız işleri götürecek, hikaye onların hikayesi, ayyaş jack de ortalıkta hoplayıp zıplayacak. kesinlikle çarpıtıyorsunuz, hiç de öyle değil.

  filmin müziklerini hans zimmer yapmayacak diye baya üzülmüştüm ama serinin önceki filmlerinde kendisine ortaklık eden geoff zanelli aynı melodileri kullanarak seyirciye yabancılık çektirmemiş. özellikle will ve elizabeth'in buluştuğu sahnede çalan tema yine baya bi duygulandırdı beni. boru değil, 3. filmin üzerinden tam 10 yıl geçmiş.

  ---
  spoiler ---

  benim gibi, sinemaya giderken ne izlemek istediğinizi, ne izleyeceğinizi bildiğiniz müddetçe keyif alabileceğiniz bir film olmuş.

  10 yıl sonra hikayenin devam etmesi, karakterlerin, ekibin bir araya gelmesi gibi güzel olayları, hissettirdiği nostaljik duyguları yalan züppeliğinizle ezip geçmeyin. bırakın anasını satayım elin adamının kadınının favı, şukusu eksik kalsın. biraz zevk almaya bakın ulan şu hayattan.


  (tugberk1903 - 28 Mayıs 2017 02:20)

 • comment image

  serinin son bir kaç filminden daha derli toplu ve tempolu, 4. filmden de daha iyi olan, en azından yer yer duygu yaratmayı başaran ve çok keyifli bir iki sekansa sahip bir film olmuş salazar's revenge (filmin gösterim ismi bu). ancak formüle yeni bir şey ekleyememesi, keyif verdiği kadar sıkıcı da olabilmesi, karakterler arasında boğulup odağı kaçırması veya mcguffin'in tırtlığı gibi kusurları nedeniyle "olmasa da olurmuş" bir havası var. seriyi burada bitirseler yeridir. ya yeni sulara yelken açsınlar* ya da seviyeli bir şekilde ayrılalım.

  bu şekilde özetleyebildiğim eleştirinin sohbet kıvamında uzun versiyonunu isterseniz, buyursunlar.


  (thesharkisworking - 28 Mayıs 2017 01:02)

 • comment image

  3d izlenmemesi gereken filmdir. bazıları gidip 3d filan izleyip yorum yapmasın. 3d denilen şey sinema tarihine atılmış en büyük kazıklardan biridir. saçma sapan karanlık ve zevksiz bir görüntü sunuyor. türkiye için ikinci en büyük kazık ise avşar sineması gibi zincirlerin her filmi türkçe dublaj getirmesidir.


  (baymrdak - 27 Mayıs 2017 18:36)

 • comment image

  eksi sozluk bir siki begenmeme timi bu sefer hakli gercekten. film re-za-let. koskoca filmde toplasan 2 dakika gemi savasi var. gemi savasini gectim bu filmde gemide gecen sahne suresi bile cok fazla degildi. uzun bir sure suya inemiyoruz.

  karayip korsanlarini oldum olasi cok sevmisimdir ancak 4. filmi de begenmemistim. bu sefer manyak film geliyor bence diyop imax biletimi aldim girdim salona. nitekim film kotu baslamadi. yapistirdi javier baba "dead men can tell no tales"diye. gaza geldim, bu yukseldikce yukselir diye dusundum. dusunmez olaydim cunku film dustukce dustu. 4. film gibi, gemiler ve savaslardan eser yoktu. jack'in zekasindan eser yoktu. hatta jack tam bir ayyas olmus. yalandan bir intikam hikayesi yaratilmis ki gordugum en berbat, en temellendirilmemis hikayesi. onun uzerine film kurgulanmis. kurgulanamamis.

  kredisi bende hep cok fazla bu filmin. belki soundtrack'inden dolayi bile yine ciksa yine imax giderim, ilk gun giderim. ama tipki hizli ve ofkeli gibi, guzel bir senaryo yaratmaktansa abanalim gorsel efekte, icelim biralari sacalim liralari seyirci buyulensin moduna gecmisler. bir gram buyulemedi be.

  ayrica diger filmlerde olaylarin dogal akisindan dogan durum komedileri bu filmde "dogabilsin" diye o kadar kasilmis ki. surekli "burasi da komik olsun, burada da gulelim" tarzinda sahneler var. hic komik degiller. bu sefer gulduremiyorlar.

  velhasil kelam 3=1>2>4>5 diye siralayabilirim. 4 kotu bir filmdi. bu ondan da kotu bir film.


  (skalerkucukluk - 26 Mayıs 2017 21:41)

 • comment image

  ortada bir şey yokken filmi salazar'ın intikamı diye çeviren cevirmenlerimizi kutluyorum. film hakikaten salazar'ın intikamıyla ilgili çıktı.


  (koobee24 - 2 Mart 2017 23:49)

 • comment image

  yayınlanma yılıyla güzel bir uyum yakalamış film.

  --- spoiler ---

  at world's end: 2007
  dead men tell no tales: 2017

  ve uçan hollandalı'nın kaptanı sadece 10 yılda bir karaya ayak basabiliyor.

  ---
  spoiler ---


  (raiki08 - 18 Aralık 2016 15:21)

 • comment image

  bu arada müziklerini artık hans zimmer'ın yapmadığı film. bu sefer geoff zanelli besteleyecekmiş filmin müziklerini.

  pek bilinen bir çalışması olmasa da hans zimmer'in bir çok filmdeki meşhur soundtracklerine katkı sağlayan elemanlardan biriymiş. bir nevi çırak. seriye ne katar ne götürür bilemem ama yukarıdaki bir entry'de verilmiş olan yanlış bilgiyi düzeltmek istedim.


  (snidget - 4 Ekim 2016 01:04)

 • comment image

  ilk filmin büyüsünden iyice uzaklaşmış bir serinin son filmi.

  artık sürekli karanlık, sürekli bilgisayar destekli stüdyo çekimleri var. ilk filmin eğlencesi ve kurban etme sahnesi gibi ters köşeye yatıran incelikleri ise yok gibi bir şey.


  (kitarobit - 3 Ekim 2016 09:44)

 • comment image

  senaryosunun bitmiş durumda olduğu ve çekimlere başlanılacağı yönünde haberler dönen film.

  geçen hafta sonu gerçekleşen avustralya comic-con’unda konuşan orlando bloom “bu konuda kesinlikle birkaç müzakere döndü ve ben fikre açığım” demiş. bundan anlaşılan, disney ofislerinde birileri bloom’a teklif götürmüş, olay anlaşma aşamasında ve sorun kesinlikle orlando bloom’un seriye dönüp dönmemek konusunda kararsız olması değil. muhtemelen finanssal birkaç pürüz hallediliyor şu anda ve orlando bloom kuvvetle muhtemel ünlü film serisine geri dönmek için hazırlık yapıyor. kendisinin bir de filmle ilgili şöyle açıklamaları var ki, okuyunca “adam özlemiş” dedirtiyor insana:

  “johnny depp ve gore verbinski ile çalışma tecrübesi benim için gerçekten inanılmazdı. johnny ile çalışırken harika bir vakit geçirdim. pirates of the caribbean’da olmak için çıkan fırsata böylesine bir hevesle atlamamın sebeplerinden biri de johnny’nin filmde olmasıydı. büyürken johnny depp’in öyle büyük bir hayranıydım ki, johnny ile yüz yüze olmak, kişisel çalışmak ve bir aktör olarak nasıl emek verdiğini bizzat görmek devasa bir hediye oldu.”

  ayrıca büyük ihtimal film senaryosu üç film öncesine giderek siyah inci'nin laneti ile ölü adamın sandığı arasındaki bi zaman diliminde geçecek. hatırlayanlarınız varsa 2. filmin başlarında arkadan bir ses gülerek ölü adamlar masal anlatamaz diyordu. filmin isminin de burdan geldiğini düşünürsek...

  cast ilk üç film gibi şekillenmiş görünüyor (rumored olduğu için kesin konuşamayız)

  geçmişe dönme fikrine pek sıcak bakmasam da en sevdiğim karekter olan will'in dönecek olması sevindirici. bakalım dedikodular doğru çıkacak mı?


  (raiki08 - 13 Eylül 2014 18:25)

 • comment image

  filmi bu kadar erken duyurarak izleyicilere kötülük yapılmıştır.

  edit: 3.5 sene geçmiş ya la

  edit 2: izledim, eskileri gibi değil ama yinede güzel.


  (heil - 21 Ekim 2013 19:13)