Süre                : 1 Saat 58 dakika
Çıkış Tarihi     : 08 Mart 2017 Çarşamba, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Aksiyon,Macera,Fantazi
Taglar             : asker,canavar,ölüm,photographic camera,şiddet
Ülke                : ABD
Yönetmen       : Jordan Vogt-Roberts (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Max Borenstein (IMDB)(ekşi),Derek Connolly (IMDB)(ekşi),John Gatins (IMDB)(ekşi),Dan Gilroy (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Tom Hiddleston (IMDB)(ekşi), Brie Larson (IMDB)(ekşi), John Goodman (IMDB)(ekşi), Samuel L. Jackson (IMDB)(ekşi), Toby Kebbell (IMDB)(ekşi), Corey Hawkins (IMDB), Thomas Mann (IMDB)(ekşi), John C. Reilly (IMDB)(ekşi), Jason Mitchell (IMDB), Shea Whigham (IMDB), John Ortiz (IMDB), Will Brittain (IMDB), Tian Jing (IMDB), Marc Evan Jackson (IMDB), Eugene Cordero (IMDB), Emmy Agustin (IMDB), Nicole Hunt (IMDB), Jason Speer (IMDB), Sharon M. Bell (IMDB), Scott M. Schewe (IMDB), Joshua Funk (IMDB), James Edward Flynn (IMDB), David James Sikkink (IMDB), Jamie A. Marchetti (IMDB), John A Weaver (IMDB), Jeff Parker (IMDB), Matthew A. Chapman (IMDB), Alexander Canton (IMDB), Javier Diaz (IMDB), Raj K. Bose (IMDB), Michael C Hollandsworth (IMDB), Paul S.W. Lee (IMDB), Darcie Mayo (IMDB), Jerald M.S. Pang (IMDB)

Kong: Skull Island ' Filminin Konusu :
Kong: Skull Island is a movie starring Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, and Brie Larson. A team of scientists explore an uncharted island in the Pacific, venturing into the domain of the mighty Kong, and must fight to escape a...


 • "ilk filmini ankara'nın eski korsan cenneti olan, maltepe pazarından almıştım. 12 yıl geçmiş üzerinden.merakla beklediğimiz kadrosu ile iyi işler çıkarabilecek film."
 • "film nasıl olur bilemem ama son yıllarda izlediğim en eğlenceli fragmanlardan birine sahiptir. buradan üzerimde bıraktığı etkiyi görmek münkündür."
 • "aksiyon ve görsel efekt için izlenir, baya da bir esprili anlatım mevcut. ama kesinlikle peter jackson king kong'u ayarında değil. senaryo vasat."
 • "nefis sahneler, görsel anlatımlar barındıran ama geneli tırt bir film. yine de tekrar etmek isterim, görselliği cidden muhteşem."
 • "tam sinemada izlenecek film. dehşet bir atmosfer yaratmışlar."
 • "hikayesi zaten belli ama gerilim hat safhada. çok inandırıcı, normalde gerilmem ve sinemada asla korkmam ama içine nasıl girdiysem bir kaç sahnede yerimden zıpladım. verdiğiniz paraya değer bence."
 • "kong muşta kullanıyor."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ilk filmini ankara'nın eski korsan cenneti olan, maltepe pazarından almıştım. 12 yıl geçmiş üzerinden.
  merakla beklediğimiz kadrosu ile iyi işler çıkarabilecek film.


  (itshardtofind - 17 Kasım 2016 11:15)

 • comment image

  bir adet nick fury, bir adet loki ve bir adet captain marvel barındıran ve marvel'ın paf filmi gibi duran king kong filmi.

  legendary'nin 2014'te çektiği godzilla filmiyle başlattığı "godzilla-kong paylaşımlı evreni" girişimi nedeniyle rebootlanmış filmdir ayrıca. 2020'de "godzilla vs kong" filmi gelecekmiş.


  (standart orbit - 20 Kasım 2016 02:39)

 • comment image

  film nasıl olur bilemem ama son yıllarda izlediğim en eğlenceli fragmanlardan birine sahiptir. buradan üzerimde bıraktığı etkiyi görmek münkündür.


  (saruman - 6 Mart 2017 20:01)

 • comment image

  aksiyon ve görsel efekt için izlenir, baya da bir esprili anlatım mevcut. ama kesinlikle peter jackson king kong'u ayarında değil. senaryo vasat.


  (format c - 11 Mart 2017 10:54)

 • comment image

  abd askeri olmak eğlenmektir temalı, müzikli, bol çatışmalı bir film olmuş.
  2005 king kong filmi daha güzeldi, konuya "kong" daha fazla odaklanılmıştı.

  --- spoiler ---

  film kendi içerisinde askeri eleştirisini de yapmış;

  king kong'u öldürmek saddam'ı öldürmek gibi, sadece o an düşman gördüklerine odaklanıp, daha kötü bir düşmanı hesaba katmadan düşüncesizce ırak'a daldılar, "kimyasal silah var" diyerek saddam'ı idam ettiler hızlıca. şimdi zalim esed diyerek aynı şekilde esed'e saldırıyorlar. ikisinin de diktatör bozuntusu olduğu gerçeğini değiştiremeyiz fakat bir aksiyon almadan önce sonuçlarını iyi analiz etmek gerek.

  sonuç ne oldu?
  saddam'dan sonra işid üredi.
  pkk, pyd gibi terör örgütleri ortamı ele geçiriyor şimdi.

  ---
  spoiler ---


  (wcf - 11 Mart 2017 15:11)

 • comment image

  gitmeyin. sadece görselleri bana yeter ağa diyorsanız o başka. lakin peter jackson'ın king kong'u bunun yanında sinema sanatının baş yapıtı sayılır.
  ayrıca mobydick bu sefer goril kaptan ahab'da bir albay.


  (murattemur - 11 Mart 2017 22:17)

 • comment image

  nefis sahneler, görsel anlatımlar barındıran ama geneli tırt bir film.
  yine de tekrar etmek isterim, görselliği cidden muhteşem.


  (enchantee - 12 Mart 2017 18:38)

 • comment image

  bugün imax salonunda izlediğim filmdir. bildiğimiz hikaye gibi çok fazla değişiklik yok. ama artı olarak hiç bir şey yok gibi sadece yemeği tekrar ısıtmıyor diyebiliriz.

  ımaxte izlemek iyi bir karar ama filme katkı sağlamış. film tadı aldım salonda.

  --- spoiler ---

  kong insansı yanını gösteriyor, son zamanlarda canavar filmlerinde olan bir olay. bizim yerimize dövüşen daha kuvvetli bir yaratık. başka insana benzemeyen bir yaratık ortaya çıkıyor onu dövüyor. basit kalması bu sebeple ama film görsellik açısından gayet iyi.
  ---
  spoiler ---


  (tfhrbtnkn - 12 Mart 2017 19:46)

 • comment image

  72572526 tane klişe barındıran film. yazmadan yapamıcam.

  --- spoiler ---
  - canavarla duygusal bağ kuran,aslında bir kalbi olduğunu ispatlamaya çalışan portakal memeli, güzel, iyimser, bluz giyen ablamız.

  - bu ablamıza filmin başından beri yazan, ilk yaralanma durumunda hemen yanına koşup sarılma fırsatını tepmeyen yetenekli yakışıklı abimiz.

  -filmin sonlarında, "beni bırakın gidin" diyerek canavara saldıran kahraman amarigan askerimiz.

  - adada uzun yıllardır yaşayan, yerlilerle misafirlerin iletişimini sağlayan şakacı, sakallı amcamız.

  - iyi canavar ve kötü canavarın final kapışması.

  - falan filan
  ---
  spoiler ---

  bu liste böyle uzaaaaar gider...


  (blanka - 13 Mart 2017 09:30)

 • comment image

  oyunculuklar, kamera acilari v.s.. rezalet. yukaridaki bi arkadas da kliseleri cok iyi ozetlemis. tanim yapmak gerekirse, gorsel efektleri disinda bok gibi bi filmdir. yapacak hicbiseyiniz yoksa belki o zaman gidilir.


  (yusufnalkesen - 15 Mart 2017 22:44)

 • comment image

  hikayesi zaten belli ama gerilim hat safhada. çok inandırıcı, normalde gerilmem ve sinemada asla korkmam ama içine nasıl girdiysem bir kaç sahnede yerimden zıpladım. verdiğiniz paraya değer bence.


  (boslama - 18 Mart 2017 02:46)

 • comment image

  görselliğin ve efektlerin en uç noktasının görülebileceği güzel bir yapım olmuş. senarya ve kurgu hâliyle klasik bir şekilde bestelenmiş. zira bu tür yapımlarda, çizgi romanlar gibi paralel evrenler tekvin etmenin uygun olmadığını düşünüyorum. klişe sahneler var alakin bu sahneler farklı sinematik tavırlarla yansıtılmış. filmin hikayesinin geçtiği döneme damga vurmuş jefferson airplane, black sabbath, david bowie, creedence clearwater revival gibi grup ve şarkıcıların günümüzde hala ilgi gören ve tükenmez parçaları eşliğinde sunulan sekanslar gayet keyif vericiydi.

  bu arada filmin sonunda credits'den sonra ek bir sahne var. ve o sahneyi izleyince ''king'' titrinin kong'un tanrı olarak benimsenmesine rağmen bu filmde kendisinden neden alındığını anlayacaksınız. en azından ben, bu durumu bu şekilde tefsir ettim.


  (lynyrd skynyrd - 18 Mart 2017 19:14)

 • comment image

  en son izlediğim king kong 90'larda cine 5 üzerindendi. jackson'ınkini izlemedim, oldum olası çok hayran değilim ama uzak duracağım bir yapım da olamaz. çocukken okuduğum kayıp dünya diye bir kitaba da çok benzettim orada da bir bilim heyeti değişik diye bir yere gidiyor bilimum yaratık bunlara musallat oluyordu.

  film de beklentimi karşılıyor ve bana güzel, sıkılmadan geçen 2 saat veriyordu. ancak işin sinema tarafına bakınca, muazzam görseller ötesinde sürekli kafamda sorular dönüp durdu. bir ara acaba bir üçlemeye ortasından mı daldım diye düşündüm.

  --- spoiler ---

  bir defa film müthiş başladı o tarihi bölümler çok hoşuma gitti. nükleer denemelerden bahsedince dev yaratıkları bu nükleer denemelere bağlayacaklar sandım. güzel fikir dedim ama profesör gibi adam, deneme değildi oradaki bir şeyi öldürmeye çalıştılar dedi. demek ki orası hali hazırda biliniyor. hadi kayıtlar kayboldu falan, onca bomba oradaki yerli halka zarar dahi vermemiş fıldır fıldır geziyorlar.

  filmde sürekli olarak bir şeyleri vaad edip sonra da göstermeme durumu mevcut. aslında sıkılmadan izlemeyi biraz bu sağlıyor. sürekli her sahnede gizem veriliyor ancak filmin sonunda hiç biri izah edilmiyor. mesela, yerliler. nereden geldiler, neden konuşmuyorlar, neler yaşadılar. hiç anlatılmadı. sonra orada yaşayan asker, japon arkadaşından bahsetti. savaşıyorlar ama zor durumda kalınca arkadaş oluyorlar. güzel bir alt metin ve geliştirilebilir ancak tam güzel savaş karşıtı bir anlatım geliyor derken adam konudan bir saniye içinde kopuyor hadi gidelim diyip bir daha açılmamak üzere kapatıyor mevzuyu. gene aynı adam, dev karıncalar aman ha muhabbeti yapınca film boyunca karınca bekledim. baya da merak ettim ancak yine bu muhabbet yapıldığı ile kaldı.

  bazı bölümler o kadar hızlı atlıyordu ki film kesilmiş hissi verdi. bir yere gidiyorlar, çat diye bir anda başka yere geçiyorlar.

  bu hızlı akış filmi izleme esnasında keyifli kılsa da bitince bir yarım kalıyorsunuz. adamın ailesi ile buluşmasını izledik güzel de adaya noldu, gazeteci kız neler yaptı, insanlar öğrendi mi. asıl olay gene atlandı.

  en sevdiğim iki sahne, kong'un dev mürekkep balığını yemesi ve klasik ben öleyim de şunu da patlatayım mantığına sahip askere, yaratığın napıyor bu diye bakarak riske girmeip kuyruk vurup fırlatması.

  son olarak, yaratığın karnında sürekli patlayan flaş ile yaratığı takip etme, eski jurassic park filmlerinin birinde dinozorun karnında çalan cep telefonu sahnelerini aklıma getirdi.
  ---
  spoiler ---


  (misericord - 23 Mart 2017 09:14)

 • comment image

  bilindik king kong temasını güzel efektlerle ve farklı yaratıkların da mevzuya dahil olmasıyla izlediğimiz bir filmdi.

  filmle alakalı esas olarak değinmek istediğim olay ise savaşın ve askeriyenin insan üzerindeki yıkıcı etkisi ve kişiyi düşüncesiz bir yıkım makinesi haline getirmesi, bunun yanında doğayla bütünleşmiş sakin bir topluluğun iki düşmanı kardeş haline getirmesi ve saygıyı öğretmesi.

  ayrıca fetiş sayılabilecek düzeyde apocalypse now göndermeleri de filmde güzel durmuş.


  (hotterthanhell - 23 Mart 2017 22:12)

 • comment image

  oldukça başarılı sahneleri olan film. fakat bir sürü saçmalık içeriyor. saymakla bitmez. çok güzel işlenebilecek olan konuyu mahvetmişler üstelik.

  en best saçmalık:

  --- spoiler ---

  kong nehir mi göl mü anlaşılamayan bir yerde etrafını titrete titrete yürümektedir. su en fazla ayak bileğinin biraz üstüne kadar gelmektedir. daha sonra bir ahtapotun saldırısına uğrar. fakat bu kendisi kadar devasa bir ahtapottur. suyun içinde bir anda belirir ve upuzun kollarını kong'un üstüne salar. görüntü yönetmenleri bir bardak suyun içinden fil çıkarma durumuna düşmüşler.
  ---
  spoiler ---


  (dusunenbiyik - 26 Mart 2017 18:54)

 • comment image

  toby kebbell isimli yeteneği tanımama vesile olan film. hani yanına gitmeye çalıştıkları chapman isimli asker var ya.. film boyunca o adamı daha önce nerede gördüğümü hatırlamaya çalıştım ve sonunda buldum. (bkz: black mirror) filmden sonra yaptığım araştırmada kong'u da aynı kişinin oynadığını gördüm. bitmedi.. dawn of the planet apes'in kötü maymunu koba'yı da o canlandırmış. warcraft filminde de hem baş roldeki orc durotan'ı hem de aynı filmdeki antonidas isimli bir başka karakteri canlandırmış. bu saydıklarım filmografisinin küçük bir kısmı...

  filme gelince.. tam bir görsel şölen, ama diyaloglar zayıf.


  (yapmayin oyle seyler - 6 Nisan 2017 02:46)

 • comment image

  peter jackson'a tekrar saygı duyduran film. adam 12 yıl evvel meğerse efsane bir film çekmiş. seneler sonra izlediğimiz bu remake'in elde tutulur tek yanı görselliği. bunun dışında ne ruh var, ne senaryo, ne oyunculuk. 2014 yapımı godzilla gibi bir efekt çöplüğü.


  (amorfolyus - 13 Nisan 2017 15:23)

Yorum Kaynak Link : kong skull island