Süre                : 1 Saat 54 dakika
Çıkış Tarihi     : 11 Kasım 2015 Çarşamba, Yapım Yılı : 2015
Türü                : Aksiyon,Komedi
Taglar             : nuclear bomb,communism,bomb,mafia,seven dwarves
Ülke                : Türkiye
Yapımcı          :  CMYLMZ Fikirsanat , Nulook Production
Yönetmen       : Cem Yilmaz (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Cem Yilmaz (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Cem Yilmaz (IMDB)(ekşi), Zafer Algöz (IMDB)(ekşi), Çetin Altay (IMDB), Yavor Baharov (IMDB), Bahtiyar Engin (IMDB), Irina Ivkina (IMDB), Yosi Mizrahi (IMDB), Can Yilmaz (IMDB)

Ali Baba ve 7 Cüceler (~ Ali Baba and the Seven Dwarfs) ' Filminin Konusu :
Bahçe cüceleri yapıp satan Şenay Cüccaciye'nin sahibi olan Ali Şenay (Cem Yılmaz) ve İlber (Çetin Altay) işlerini büyütüp dünyaya açılmak için Sofya'da bir fuara katılırlar. Ancak fuarda işler istedikleri gibi gitmez ve başlarını büyük belalara sokarlar. Mançov adlı kötü kalpli bir adamın planlarından haberdar olan Şenay ve İlber, onun hain planlarını durdurabilmek için yeni tanıştıkları Memedov ve Veronika ile büyük bir mücadeleye girişirler. Cem Yılmaz'ın yazıp yöneterek başrolünde oynadığı 4. film olma özelliğini taşıyan Ali Baba ve Yedi Cüceler, Bulgaristan'da çekildi. Filmde Cem Yılmaz ve zengin oyuncu kadrosunun yanında Rus model İrina İvkina da ilk kez bir sinema filminde yer alacak.


 • "bazı yazarların filmi beğenmedik diye amımıza koyduğu film.al kardeş al, biraz da buradan koy. terbiyesini siktiğimin götvereni."
 • "aynı filmi cem yılmaz değil şafak sezer çekmiş olsaydı itin götüne sokacak olan kitle burada cem yılmaz güzellemesi yapıyor. o kadar ikiyüzlü ipnelersiniz ki."
 • "bir dönemin kapandığını gösteren film.bu zamana kadarki o tüm kahkahalar için teşekkürler cem yılmaz."
 • "yahşi batı'nın kötü olduğunu iddia eden dangalaklar beğenmediğine göre güzel film. ulan yahşi batı adamın net en iyi 2. filmi. ilkini söylemeye bile gerek yok."
 • "bu herif niye bu "arif" karakterinden ve o iğrenç konuşma tarzından kurtulamıyor anlamıyorum. gerçekten anlamıyorum. çok mu komik olduğunu düşünüyor acaba?"
 • "şu fragman cem yılmaz adı ile değil de cengiz küçükayvaz - peker açıkalın - şafak sezer tayfası ile yayınlansa, herkes yılda 30 tane yapılan dandik türk komedilerinden biri der geçerdi."
 • "fragmanının yarısında youtube'dan çıktığım film."
 • "kimse yazmandan ben yazayım ekşi sözlük bir siki beğenmeme timinin yarısında çıkacağı film.ben gidersem sonuna kadar izlerim, filmin parasını veripte yarısnda çıkacak kadar zengin değilim daha."
 • "(bkz: alaatin'in sinirli kankası)"
 • "sayın cem yılmaz'a bana bu şerefi layık gördüğü için teşekkür ederim... belki nereden esinlendiğini de açıklar ;)"
 • "kırk haramilerle pamuk prensese ne oldu diye düşündüren filmdir."
 • "cücelerden birinin çağlar çorumlu olmasını dilediğim filmdir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  filmle ilgili bazı bilgiler:

  --- spoiler ---

  - izzet altınmeşe'li olan sahnede sanatçıyı kendi oğlu canlandırmış.

  - zafer algöz'ün yaşadığı yerdeki herşey (konserve kutusu dahil) sıfırdan üretilmiş.

  - azeri düetin olduğu sahne sadece iki tekrar olarak çekilmiş. textte olmayan bu sahne sonradan akıllarına gelip eklenmiş. parçayı sürekli azeri parçalar dinleyen zafer algöz bulmuş.

  - boris mancov'un ikiliyi sorguya çektiği sahnedeki dillerdeki her kelime gerçekmiş. cem yılmaz tümünü ezberlemiş.

  ---
  spoiler ---


  (okuyomusun kaca gidiyosun - 22 Kasım 2015 21:33)

 • comment image

  aynı filmi cem yılmaz değil şafak sezer çekmiş olsaydı itin götüne sokacak olan kitle burada cem yılmaz güzellemesi yapıyor. o kadar ikiyüzlü ipnelersiniz ki.


  (nuri - 15 Kasım 2015 14:47)

 • comment image

  15 sene öncesi için çok harika bir film olmuş. çok gülerdik. eğer bu süre içinde gorayla, arogla, bilmemneyle, telekom reklamlarıyla , şununla bununla tanışmamış olmasaydık.

  sıkıntı şu, cem yılmaz'ın bu filmini daha önce 5 kere daha seyrettik , yazdığı, çizdiği ve oynadığı bütün karakterleri en azından 10 kere gördük. yeni hiçbir halt yok. tamamı bilindik sakızın yeniden çiğnenmesi. sıkıldım. sıkıldık. bu matematikte yeni hiçbir şey yok. ali tınay'ı getirip ali şenay yapınca bize farklılık yapmış olmuyorsun.

  şunun gibi bu, cem yılmaz yetenekli bir aşçı. canı isterse güzel yemekler yapabilir. ama hep pizza yapıp getiriyor önümüze. abi, bunu yedik, başka yemek yap diyosun " bu aynı değil, onda sosis vardı, bunda sucuk var amına koyim , beğenmiyorsanız gidin lahmacun yiyin" diyor. kusura bakma abi, seninki de aynı şeyin laciverti.


  (archbold - 15 Kasım 2015 04:19)

 • comment image

  bir filmin kalitesini gişeye, hele türk izleyicinin gösterdiği ilgi ile oluşan gişeye bakarak kıyaslayanları göstermiş film.

  ağladım lan. önce gülmekten, sonra ülke sinema izleyicisinin bu trajik vasatlığından. adamların sinema filminde başarı kriteri gişe ve şahan.

  siz yorum yapmayın kardeşim işte. yap-ma-yın. olmayınca, olmuyor. zorlamayın.


  (protospher - 14 Kasım 2015 00:23)

 • comment image

  yahşi batı'nın kötü olduğunu iddia eden dangalaklar beğenmediğine göre güzel film.

  ulan yahşi batı adamın net en iyi 2. filmi. ilkini söylemeye bile gerek yok.


  (loser blueser - 14 Kasım 2015 00:03)

 • comment image

  cok merak ediyorum su posteri kime yaptirdin cem yilmaz.

  ulan dunya kadar para harcayip film yapiyorsun su yaptigin key art dizayna bak amk. yaptigin filmin yuzu olacak lan bu poster. insanlar filme gitmek icin postere bakacak. internetten satin alirken posterine bakacak. allahini seven biri ciksin artik soyle soyle 5 para etmez dizaynlar yaptirmayin birader. filmi izlemeden soguyor insan yemin ederim.


  (surgan - 13 Kasım 2015 01:18)

 • comment image

  yazılanları okuyorum. evet okuyabiliyorum.

  diyor ki, "hep aynı karakteri oynuyor" hani şu gora daki arif'e benzeyen tip varya reklamlardaki.

  gora ve arog zaten devam filmiydi o yüzden orada aynı tip olması normal.

  lakin her şey çok güzel olacak, vizontele, yahşi batı, pek yakında, hokkabaz da hiç te bu karakter yoktu.

  yani aynı tipler değil!

  diyor ki " hep aynı oyuncular oynuyor". birincisi oynasa ne olur? iki, zafer algoz dışında daha önceki filmlerden adam yok! ayrıca keşke özkan uğur, ozan güven falan da olsa!

  bu da yeni, " karısından ayrı ama ailesine bağlı adam oynamasın". kardeşim adamın son filminin konusu o! bir de her şey çok güzel olacak belki öyledir. ee başka hangi filmde adam yuvasını kurtarmaya çalışan adamı oynadı?!

  ben izleyeceğim. yalnız savunuyoruz ölümüne de cem yılmaz ın da bir kıyağını göremedik.


  (abel76 - 12 Kasım 2015 08:48)

 • comment image

  bu herif niye bu "arif" karakterinden ve o iğrenç konuşma tarzından kurtulamıyor anlamıyorum. gerçekten anlamıyorum. çok mu komik olduğunu düşünüyor acaba?


  (nuri - 13 Ekim 2015 06:12)

 • comment image

  şu fragman cem yılmaz adı ile değil de cengiz küçükayvaz - peker açıkalın - şafak sezer tayfası ile yayınlansa, herkes yılda 30 tane yapılan dandik türk komedilerinden biri der geçerdi.


  (gasteci - 2 Ekim 2015 17:17)

 • comment image

  sayin cem yılmaz'dan telifi filan geçtim, en azından bir gala daveti beklediğim filmdir. saygılarımla,

  geç kalmış edit: valla ilk günden iletişim kuruldu, cicili bicili zarfta davetiyem ulaştı elime. biz davete icabet edemedik ani bir iş sebebiyle ankara'dan, ama yine de teşekkürü borç bilirim.


  (alibaba ve yedi cuceler - 1 Ekim 2015 23:18)

 • comment image

  türk sinema tarihinde, ürün yerleştirme konusunda yeni bir çığır açmaması umulan film.

  elinde 7up'la gezinen cüceler ya da mağarada "avea çekiyormuş burada" diye kıpslayan bir ali baba ölümlü neslimizi üzecektir artık keza.

  (bkz: #48990300)


  (karinca beli - 2 Mayıs 2015 22:20)

Yorum Kaynak Link : ali baba ve 7 cüceler