Süre                : 1 Saat 12 dakika
Çıkış Tarihi     : 05 Ocak 2017 Perşembe, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Drama
Ülke                : Argentina
Yapımcı          :  ARTE , Filmy Wiktora , Frutacine
Yönetmen       : Gastón Solnicki (IMDB)
Oyuncular      : Laila Maltz (IMDB), Lara Tarlowski (IMDB), Katia Szechtman (IMDB), Denise Groesman (IMDB), Pedro Trocca (IMDB), Natali Maltz (IMDB), María Soldi (IMDB), Mabel Machado (IMDB), Lucas Wasserman (IMDB), Martín Wasserman (IMDB), Gabriela Brietman (IMDB), Alberto Groesman (IMDB), Sebastian Tarlowski (IMDB), Carmín Tarlowski (IMDB), Mateo Tarlowski (IMDB), Yanina Solnicki (IMDB), Michelle Haber (IMDB), Miranda Costa (IMDB), Sergio Arcuri (IMDB)

Kékszakállú (~ Bluebeard) ' Filminin Konusu :
Kékszakállú is a movie starring Laila Maltz, Lara Tarlowski, and Katia Szechtman. Several young daughters of rich industrialists examine in an equally intangible and compelling way the physical and spiritual aspects of a cultural...

Ödüller      :

Venedik Film Festivali:FIPRESCI Award-Best Film in Orizzonti


 • "bu senenin sponsorlari arasinda sabah ve atv var. ilginc. bu neden no filminin gosteriminin engellendigini aciklar umarim."
 • "#kaldırkafanı tanıtım filmi"
Facebook Yorumları
 • comment image

  tarihler açıklandı bu sene 5-16 nisan tarihleri arasında seyircisiyle buluşacak. veee ilk filmler açıklanmış. en sevdiğim yönetmenlerin başında gelen alejandro jodorowsky yeni filmi güzelliğe övgü ile seyircisiyle buluşacak. son 2 ay :)

  http://film.iksv.org/tr/arsiv/haberarsivi/p/1/1459

  esit: 5 15 nisan olarak değişti program. bilindiği üzere 16 nisan referandum!!


  (mimiko - 1 Şubat 2017 01:46)

 • comment image

  benim için festivalin en sevdiğim bölümlerinden biri olan mayınlı bölge filmleri açıklandı.

  http://film.iksv.org/tr/arsiv/haberarsivi/p/1/1473

  grave / raw
  avrupa fantastik film festivalleri federasyonu’nun avrupa yapımı en iyi fantastik film ödülünü, cannes’da fıprescı ödülü’nü, sitges’de en iyi yeni yönetmen, genç jüri ödülü’nü, londra film festivali’nde en yaratıcı film ödülü’nü kazanan raw, baştan sona diken üzerinde izlenen hem şaşırtıcı ve rahatsız edici bir gerilim filmi. raw, tür filmleri meraklılarının uzun zamandır merakla bekledikleri, kimi izleyicilerin fenalaşıp bayılmasına sebep olan, son yılların en yaratıcı ve kanlı filmlerinden. julia ducournau’nun yönetmenliğini üstlendiği film, okulda zorla çiğ et yedirilen vejetaryen bir kızın gerçek doğasının açığa çıkışını anlatıyor. raw, yalnızca konusuyla değil görselliğiyle de büyük övgü topladı.

  vahşi bölge / la región salvaje / untamed
  meksika sinemasının büyük yeteneği yönetmen amat escalante, vahşi bölge’de ülkesindeki muhafazakârlık, homofobi ve şovenizmi fantastik öğelerle bir araya getiriyor. filmini geçen yıl hayatını kaybeden andrzej zulawski’nin possession’ına ithaf eden escalante, venedik film festivali’nde ve austin fantastik film festivali’nde en iyi yönetmen ödülünü kazandı. sert, gerçekçi ve sosyal yönü güçlü filmlerle tanınan amat escalante’nin festivalde daha önce sangre / kan, los bastardos / piçler, heli adlı filmleri gösterildi.

  sakatat / gorge coeur ventre / still life
  maud alpi’nin yer yer izleyicinin tüylerini ürpertecek ilk filmi sakatat, izledikten sonra uzun bir süre aklınızdan çıkmayacak, belgeselle kurmaca arasında bir yerde duran sert bir film. locarno film festivali’nde sanat barış ödülü, fransz akademisi’nden louis delluc en iyi ilk film ödülü’nü alan sakatat, bir köpeğin gözünden bir mezbahada olan bitenleri gözlemliyor.

  safari
  avusturya toplumunun en karanlık noktalarını günışığına çıkaran sıra dışı sinemacı ulrich seidl’ın önce venedik, ardından da toronto film festivallerinde gösterilen son filmi safari, yine rahatsız edici, yine kışkırtıcı ve şaşırtıcı. 2015’te ın the basement / bodrumda filmini festivalde izlediğimiz seidl bu kez de afrika’ya av amacıyla giden avrupalı turistleri, afrikalı yerli çalışanları ve av sürecini tüm vahşeti ve açıklığıyla izliyor. safari bir yanıyla av turizmi gibi tartışmalı bir konuyu ele alırken, bir yandan da insan doğasının zihni zorlayan yönlerini da kurcalıyor.

  süper karanlık zamanlar / super dark times
  rotterdam film festivali’nin parlak gelecek bölümünde şubat ayında dünya prömiyerini yapan süper karanlık zamanlar, 1990’larda, internet, sosyal medya, cep telefonlarının olmadığı günlerde geçen; arkadaşlık, cinayet, şüphe, suçluluk üzerine bir gençlik filmi. tanınmış görüntü yönetmeni kevin phillips’in yönettiği ilk filmi, güçlü performanslara dayanan parlak bir amerikan bağımsızı.

  sonuncu / akher wahed fina / the last of us
  venedik film festivali’nde en iyi ilk film ödülü’nü kazanan sonuncu, tunuslu sinemacı ve video sanatçısı ala eddine slim’in ilk uzun metrajlı filmi. art arda sahra çölü, deniz, sık bir ormandan geçen bir adamı izleyen sonuncu, kendini bulma hakkında felsefi bir hikâyeyi hiç diyalog kullanmadan anlatıyor. sonuncu, mülteciler ve göçmenlik konusuna alışılmadık bir yaklaşımla eğiliyor.

  kékszakállú arjantin sinemasının genç ve parlak ismi gastón solnicki, filminin ilhamını ve ismini béla bartók’un tek operası a kékszakállú herceg vára’dan (mavi sakal’ın şatosu) alıyor. venedik film festivali’nde ufuklar bölümü’nde fıprescı ödülü’ne layık görülen kékszakállú, arjantinli üst-orta sınıftan genç kızların büyüme sancılarını sıcak yaz günlerini fon alarak takip ediyor ve ülkesinin sosyal sıkıntılarına eğiliyor.

  plac zabaw / playground
  2016’nın en tartışmalı ve seyri en zor filmlerinden olan playground, çocukların dünyasındaki acımasızlık ve şiddeti son derece soğukkanlı bir şekilde perdeye taşıyanbir yapım. , gdynia film festivali’nde bartosz m. kowalski'ye en iyi yeni yönetmen ödülü getiren ve gerçek olaylardan esinlenen playground, ilk gösterimini ana yarışmada yer aldığı san sebastian film festivali’nde yaptı.

  dağ / monte
  ortaçağda geçen bir irade, kararlılık, cesaret hikâyesi anlatan dağ, gölgesi yüzünden topraklarında hiçbir şeyin yetişmediği dağı tek başına, kazmayla parçalamaya niyetlenen bir adamı izliyor. venedik film festivali’nde prömiyerini yapan dağ, amerika’da yaşayan iranlı auteur yönetmen amir naderi’nin 2011’den bu yana çektiği ilk film.


  (rebelsea - 28 Şubat 2017 22:22)

 • comment image

  beynim pütürcüklü sümürcüğe dönene kadar film izleyeceğim festivaldir.

  16 bilet alabildim tüm koşturmalarım arasında. bu arada bu seneki #kafanıkaldır konsepti gerçekten ama gerçekten mesaj olarak güzel, uygulama (özellikle tasarım) olarak çok kötü olmuş. bunu demeden edemeyeceğim.


  (ink - 28 Mart 2017 11:05)

Yorum Kaynak Link : 36. istanbul film festivali