Süre                : 1 Saat 33 dakika
Çıkış Tarihi     : 16 Şubat 2017 Perşembe, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Döküman
Ülke                : Switzerland,France,Belgium,USA
Yapımcı          :  ARTE France , Independent Lens , RTBF (Télévision belge)
Yönetmen       : Raoul Peck (IMDB)
Senarist          : James Baldwin (IMDB),Raoul Peck (IMDB)
Oyuncular      : Samuel L. Jackson (IMDB)(ekşi), James Baldwin (IMDB), Martin Luther King (IMDB), Malcolm X (IMDB)(ekşi), Medgar Evers (IMDB), Robert F. Kennedy (IMDB), Harry Belafonte (IMDB)(ekşi), Paul Weiss (IMDB), Dick Cavett (IMDB), H. Rap Brown (IMDB), Bob Dylan (IMDB), Leander Perez (IMDB), Sidney Poitier (IMDB), Ray Charles (IMDB), Doris Day (IMDB), Gary Cooper (IMDB), Tony Curtis (IMDB), Clinton Rosemond (IMDB), Joan Crawford (IMDB), Rod Steiger (IMDB), Richard Widmark (IMDB), Fay Wray (IMDB), Marlon Brando (IMDB), Joseph L. Mankiewicz (IMDB), Charlton Heston (IMDB), Michelle Obama (IMDB), Willie Best (IMDB), George W. Bush (IMDB), Kenneth Clark (IMDB), Tristao Darius (IMDB), Stepin Fetchit (IMDB), Shumerria Harris (IMDB), Audrey Hepburn (IMDB), J. Edgar Hoover (IMDB), Coretta Scott King (IMDB), Rodney King (IMDB), Barack Obama (IMDB), Cathy Salvodon (IMDB), Arnold Schwarzenegger (IMDB), Joey Starr (IMDB) >>devamı>>

I Am Not Your Negro (~ Ben Senin Zencin Degilim) ' Filminin Konusu :
I Am Not Your Negro is a movie starring Samuel L. Jackson, James Baldwin, and Martin Luther King. Writer James Baldwin tells the story of race in modern America with his unfinished novel, Remember This House.

Ödüller      :

Berlin Film Festivali:Panorama Audience Award-Documentary Film, Prize of the Ecumenical Jury - Special Mention-Panorama
BAFTA:Best Documentary


 • "ruth negga'ya en iyi kadın oyuncu dalında oscar adaylığı getiren film. türkiye'de gösterim tarihi belirtilmiyor henüz ama malum ortamlarda yerini almış."
 • "fragmanına buradan ulaşılabilecek oscar kazanması muhtemel film. türkiye'deki gösterime giriş tarihine ulaşamadım. umarım girer."
 • "karakterlerden tek hatrımda kalan casey bowman olan dizi.çocukluk aşklarımdandı kendisi. gerçek adı için...(bkz: paul anthony stewart)"
 • "d h lawrence'ın bir şiiri.those that go searching for love onlymake manifest their own lovelessness,and the loveless never find love,only the loving find love,and they have never to seek for it."
Facebook Yorumları
 • comment image

  akşam izlemeye çalışıp yarısında uyuduğum film. kesin ağlamaktan içim çıkar oh negzel diye başladım ama ya duygu bana geçmedi ya da yaşananları mantıksız buldum. nedenlerine gelince:

  arkadaş, tamam virginia'ya --- spoiler ---

  dönemiyorsunuz, evet berbat bişey insanın memleketine dönememesi ok. şehirde yaşıyorsunuz ve devamlı kır özlemi çekiyorsunuz. başka eyaletlerde yerleşebileceğiniz köy yok mu? sizi zorla şehir merkezinde tutmuyorlar ki? madem pastoral hasretleriniz var gidin o eyaletin kırsalına??? illa virginia da virginia diye olayı niye dramatize ettiniz bu kadar? yani şu an çok düz bi insan gibi konuşmuş olabilirim. tekrar ediyorum yasa iğrenç ve haklarını aramaları gerekiyor ama bu kadar trajedi haline getirilmesi bana anlamsız geldi.
  ---
  spoiler ---


  (demirz - 12 Nisan 2017 10:01)

 • comment image

  ruth negga'ya en iyi kadın oyuncu dalında oscar adaylığı getiren film. türkiye'de gösterim tarihi belirtilmiyor henüz ama malum ortamlarda yerini almış.


  (marti uctu - 25 Ocak 2017 20:06)

 • comment image

  bir ön gösterimde seyrettiğim, oscar ödüllerine göz kırpan film. adaylıklar açıklanmadan filmlere bakmak isteyenlere bu sürpriz film tavsiye olunur. sürpiz diyorum çünkü kadrosunda "a-list" diye tabir edilen tanıdık meşhur aktör barındırmıyor. yanlız başrollerdeki joel edgerton ve ruth negga'da bu filmle yıldız olabilirler. hatta joel edgerton'da enikonu bir brokeback mountain'daki heath ledger havası sezilmiyor değil. başarısı benzesin de sonu benzemesin.

  filmin yapımcısı sarah green'in söylediğine göre, filmin sadece üç dakikalık açılışından ve hikayenin geri kalanının beş dakikalık montajından oluşan bir videoyu ocak ayında berlin'de seyrederen focus features (filmin cannes'daki galasından yaklaşık dört ay önce) filmi direk satın almış ve hemen o anda vizyon tarihini sonbahar olarak belirlemişler, ki bu onların daha tadımlık seyrettikleri filmle oscarı hedeflediklerini gösteriyor. şöyle ki, dağıtımcıları tarafından oscar kampanyası yapılacak filmler hep sonbaharda, hatta aralıkta vizyona girer. dağıtımcıların yazın ya da ilkbaharda vizyona soktukları filmler "eğlencelik" "sezonluk" gibi sıfatlarla anılırlar ve oscarlara kadar gündemde kalıp aday olabilmeleri için çok özel filmler olmaları gerekir, ki buna hatırladığım son örnek mad max fury road'du .

  focus filmi los angeles ve new york'un ardından 40 küsür eyalette yüzlerce sinemada açıyor ki, bu böyle vurdusu kırıdısı olmayan bir filme gösterilebilecek en büyük güven.

  jeff nichols filmi klasik hollywood diyebileceğim bir tarzda çekmiş; o şahsına münhasır yumuşak üslubuyla hikayeyi aileden hiç koparmamış, pek mahkeme salonlarına girmek istememiş ve gayet iyi sonuç almış. duygusal bir film olmasına rağmen avrupa'da, cannes'da saygı görmüş olması, karakterlerinin son derece sevilesi halleri ve amerikan tarihinin az bilinen ama çok önemli bir insan hakları davasını irdelemesi filmi bir oscar mıknatısı haline getiriyor. sarah green sobette pek oscar yarışı konusuna girmek istemedi ama filmin adaylıklar almasına şaşırmamalı.


  (turody - 24 Ekim 2016 09:25)

 • comment image

  bu yıl vizyona girmesi beklenen jeff nichols filmi. 1958 yılında, biri siyahi diğeri beyaz olan loving çiftinin evlendikleri için hapse gönderilmesi konusu çevresinde şekillenen bir hikaye olacağı söyleniyor. her zamanki gibi michael shannon kadroda.


  (marley - 31 Ocak 2016 21:01)

 • comment image

  türkçe adı sevgi bağları olarak tercüme edilmiş, çocukluk dizilerimden. diziyle ilgili aklımda kalan tek bir sahne bile yok, çünkü diziyi izleme sebebim casey bowman isimli; esmer, uzun ve kıvırcık saçlı karakterdi. ha bir de sarışın bir hatun vardı*; yine uzun ve kıvırcık saçlı... aralarındaki aşk mevzusu neydi hatırlamıyorum bile ama saçını başını yolmak istediğimi hatırlıyorum!

  ally&casey1 2

  1-2 kişi hariç, sorduğum hiç kimse bu diziyi hatırlamıyor. ama öğrenmiş bulunuyorum ki çocukluk aşklarından biri casey bowman olan tek ben değilmişim!


  (mtld - 29 Ağustos 2015 15:52)

 • comment image

  d h lawrence'ın bir şiiri.

  those that go searching for love only
  make manifest their own lovelessness,
  and the loveless never find love,
  only the loving find love,
  and they have never to seek for it.


  (auro - 11 Ocak 2008 12:57)

Yorum Kaynak Link : loving