Süre                : 1 Saat 24 dakika
Çıkış Tarihi     : 05 Mayıs 2017 Cuma, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Animasyon,Macera,Fantazi
Ülke                : Bosnia and Herzegovina,Türkiye,UK,USA,Qatar
Yapımcı          :  Prime Time , Turkish Radio & Television (TRT) , Autonomous
Yönetmen       : Faruk Sabanovic (IMDB), Amela Cuhara (IMDB)
Senarist          : Olivia Hetreed (IMDB),Faruk Sabanovic (IMDB)
Oyuncular      : Alicia Vikander (IMDB)(ekşi), Jeremy Irons (IMDB), Jim Broadbent (IMDB)(ekşi), Sheridan Smith (IMDB)(ekşi), Kevin Bishop (IMDB)(ekşi), Christopher Villiers (IMDB)(ekşi), Khalid Abdalla (IMDB)(ekşi), Ella Smith (IMDB)(ekşi), Michele Austin (IMDB), Jay Villiers (IMDB), Noah Hartstone-Kolovich (IMDB), Catriona Paterson (IMDB), Janine Wetherall (IMDB), Dan Stevens (IMDB), Oliver Villiers (IMDB), Mark Spencer (IMDB), Harriet Barrow (IMDB), Lola Hartstone-Kolovich (IMDB), Eli Hartstone-Kolovich (IMDB), Antonia Roupell (IMDB)

Birds Like Us (~ Kuslar Bizim Gibi) ' Filminin Konusu :
Birds Like Us is a movie starring Alicia Vikander, Jeremy Irons, and Jim Broadbent. The story follows a group of birds on a journey where they try to find a better life for themselves and the ones they love.


 • "(bkz: animax)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  trt'nin bizi nasıl soyduğunu görmek isterseniz. ---> bosna'nın ilk 3d animasyon filmi olarak lanse edilmiş bu film. 2007 yılından beri gösterime girmedi. 14 milyon 650 bin tl gibi bir rakamdan bahsediliyor yapım süreci için... mayıs 2017'de almanya'da vizyona giriyormuş. ayrıca merak edenler varsa animasyon- sinema-görsel efektçi profesyonellerin yorumlarını da şuradan okuyabilirsiniz. --->

  birds like us | animated feature film 84min
  birds like us is the first bosnian 3d animated feature film, based on the 11th century persian masterpiece the conference of the birds by farid al-din ‘attar. trt turkish radio and tv is the partner and investor in this project, suggesting the unprecedented nature of this project in southeast europe. considering the film features voices of renowned british actors, it is expected that it will win audiences around the world.
  the production of the movie has recently been concluded. more info can be found on the official imdb page.


  (3d artist - 18 Mart 2017 21:35)

 • comment image

  trt isimli vergi sömürücüsünün 14 milyon 650 bin tl para harcamasina ragmen halen hayata geciremedigi proje. devlet kasasından 14,5 milyonu animasyon filmine harcamak, ayni zamanda denetim mekanizmalarinin calismadigina da isarettir.


  (kratos - 27 Haziran 2016 13:02)

 • comment image

  2009 yılında trt, bosna'lı bir animasyon ekibiyle bu filmin yapımında anlaşmıştı. yıllardır ilgili forumlar üzerinden gidişatını sorguluyorduk.

  konuşulan mevzu, trt'nin kendi ülkesindeki animasyon stüdyoları dururken bosna'ya yatırım yapmasıydı. ancak "adamlar kuşun tüylerini bile yapıyor" denilince, filmle ilgili paylaşılan demo, 3d dünyasına yeni giriş yapmış birinin çalışması gibi olunca sektördekiler tarafından epey tepki gördü. şu sayfanın aşağısında demoyu izleyebilirsiniz. http://www.primetime.co.ba/eng/?page_id=147

  son 6-7 yılda çocuklar için tv kanallarının artması animasyon ve çizgi film sektörüne yapımcıların yatırım yapmasını sağladı. bir çok stüdyo açıldı. kısa sürede bir çok animatör için ekmek kapısı oldu ve tecrübe edindiler. ancak trt gibi bir devlet kurumunun yıllar önce bu filme yatırım yapması ve neticede eline yüzüne bulaştırması hala sorgulanıyor ve filmin artık türkiye'den bir stüdyo tarafından bitirilmeye çalışıldığı biliniyor.

  filmle ilgili konuşulanlar hakkında bilgi edinmek, sektörde çalışanların yazdıklarına bakmak isteyenler için link


  (3d artist - 21 Mayıs 2014 16:03)

Yorum Kaynak Link : birds like us