Süre                : 30 dakika
Çıkış Tarihi     : 25 Ekim 2017 Çarşamba, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Komedi
Taglar             : Tv mini serisi
Ülke                : Avustralya
Yönetmen       : Trent O'Donnell (IMDB)
Senarist          : Alison Bell (IMDB),Sarah Scheller (IMDB),Zoe Norton Lodge (IMDB),Chris Taylor (IMDB),Rachel Gordon (IMDB),Sam Simmons (IMDB)
Oyuncular      : Alison Bell (IMDB), Duncan Fellows (IMDB), Leon Ford (IMDB)(ekşi), Noni Hazlehurst (IMDB), Sacha Horler (IMDB), Celeste Barber (IMDB), Leah Vandenberg (IMDB), Lucy Durack (IMDB), Susana Tang (IMDB), Annika Boon (IMDB), Ingrid Boon (IMDB), Isabel Macinnis (IMDB), Harper Ennis (IMDB), Ivy Ennis (IMDB), Paloma Lubcke (IMDB), Flora Lubcke (IMDB), Frankie Pereira (IMDB), Luca Pereira (IMDB), Phillip Macinnis (IMDB), Ava Harris (IMDB), Zara Harris (IMDB), Gareth Davies (IMDB), Sarah Peirse (IMDB), Patrick Brammall (IMDB), Chris Haywood (IMDB), Valerie Bader (IMDB), John Leary (IMDB), Claire Lovering (IMDB), Brendan Cowell (IMDB), Lani John Tupu (IMDB), Fiona Choi (IMDB), Wayne Blair (IMDB), Zoe Norton Lodge (IMDB), Nakkiah Lui (IMDB), Harriet Dyer (IMDB), Maggie Kirkpatrick (IMDB), Henry O'Donnell (IMDB), Nicola Parry (IMDB), Terry Serio (IMDB), Damian Heckendorf (IMDB) >>devamı>>

The Letdown (~ Maternidade e Desapontamento) ' Dizisinin Konusu :
Paris'teki bir operasyonun ardından, CIA sorgulama memuru Alice Racine (Noomi Rapace), Londra'daki bir toplum merkezinde gizli göreve başlar. Bölge, radikal İslamcılıkla bilinen bir yerdir ve Alice'in keşfettiği bilgiler, başta MI5 İstihbarat Şefi Emily Knowles olmak üzere tüm güvenlik hizmetlerine aktarılır. Racine edindiği bilgiler doğrultusunda Londra'da çok büyük bir saldırının gerçekleşeceğini anlar ve bu büyük saldırıyı önlemek için bir MI5 ajanı olan Alcott (Orlando Bloom) ile takım kurmak zorunda kalır. Fakat işler ters gidince, kendini birden önlemeye çalıştığı saldırıya dahil olmuş bulur. Herkes kendisinin peşine düşmüşken, o kimseye güvenmemeli ve hayatta kalmak için sonuna kadar savaşmalıdır.

Facebook Yorumları
 • comment image

  izledikten sonra "vay be.. hayatımın son 1 yılını dizi yapmışlar ve izliyorum." dediğim dizi. özellikle ebeveynliğe hazırlananlar için adeta el kitabı. "onlar yabancı biz türküz yeea" demeyin, birebir yaşayacağınız hayatın tezahürü var burada.


  (kratos - 4 Mayıs 2018 00:17)

 • comment image

  güzel oyuncu (bkz: alison bell)'in hayat verdiği audrey karakteri ve gittiği anneliğe adaptasyon grubunun diğer üyeleri üzerinden annelik, ebeveynlik, bebek sahibi olmak, aile, ilişkiler, evlilik, cinsel yaşam, sosyal hayat gibi pek çok konuyu sorgulayan hoş netflix dizisi.

  --- spoiler ---

  çalışan ve kendi ayakları üzerinde durabilen modern dünya kadını için anneliğin ne denli güç bir kavram olduğunu şahane bir şekilde gözler önüne seriyor. izlerken dehşete kapıldım ve ebeveyn olma kararının özelinde anneliğin ne denli çılgın ve mühim bir karar olduğunu bir defa daha fark etmiş oldum. doğum kontrol yöntemi gibi dizi yapmışlar, sağ olsunlar.

  çocuğu emzirmek, gün içerisinde kendi memelerini sağmak, kendi sütünü dolapta biriktirmek ve bakkala gitmeyi üşenip yaptığın yemekte kendi sütünü kullanmak, çocuğun uyku düzenini sağlamak, uykusuzluktan geberirken dahi yerine getirilmesi gereken sorumluluklar, doğum sonrası vücudun yaşadığı akıl almaz zorluklar, kendi bedenine yabancılaşmak, alınıp verilemeyen kilolar, normal doğum sonrası çişini tutamamak ve vajinanın deforme olması, sezaryen sonrası yaranın iyileşme sürecinin uzunluğu, doğum sonrası seksten soğuma ve hatta hayattan soğuma, seksi istesen bile vücudunun buna izin vermemesi, eşin başta olmak üzere hayatındaki herkesin yarattığı zorluklar, anlayışsızlıklar, düşüncesizlikler ve hoşgörüler, diğer annelerle kendini kıyaslama ve başkaları tarafından kıyaslanma, her iki partnerin ebeveynlerinin yarattığı sıkıntılar, jenerasyon uyuşmazlıkları, süte karışacağı için içki içememek, çocuğunu bırakacak kimse bulamamak, tüm sosyal ortamlardan geri kalmak, aklın durması ve düşünce kabiliyetini bir noktaya kadar yitirmek ve daha sayamayacağım bir dünya korkunç şey...

  anneler, babalar, kardeşler, anne olmayı düşünen kadınlar, anne olmayı düşünmeyen kadınlar, çocuk sahibi olmak isteyen erkekler, çocuk sahibi olmak istemeyen erkekler, çocukla işi olmayan sıradan çiftler, evlilik arifesindekiler, dost hayatı yaşayıp asla evlenmeyi düşünmeyenler ve bilumum herkes bu diziyi izlemeli. insanın anlayış ve empati seviyesine ciddi katkı sağlıyor.

  ---
  spoiler ---


  (ve tanri kadini yarattii - 3 Mayıs 2018 14:00)

Yorum Kaynak Link : the letdown