Süre                : 1 Saat 37 dakika
Çıkış Tarihi     : 18 Ocak 2018 Perşembe, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Komedi,Drama
Ülke                : Avustralya
Yapımcı          :  See Pictures , Wildheart Films
Yönetmen       : Stephan Elliott (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Stephan Elliott (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Guy Pearce (IMDB)(ekşi), Kylie Minogue (IMDB)(ekşi), Radha Mitchell (IMDB)(ekşi), Julian McMahon (IMDB)(ekşi), Asher Keddie (IMDB), Jeremy Sims (IMDB)(ekşi), Atticus Robb (IMDB), Darcey Wilson (IMDB), Jack Thompson (IMDB), Oscar Bailey (IMDB), Hunter Stratton Boland (IMDB), Scott Arderne (IMDB), Travis Corbett (IMDB), Oliver Bailey (IMDB), Orlando Bailey (IMDB), Georgia Mae (IMDB), Dylan Kai Harris (IMDB), Breanna Boyd (IMDB), Sacha Bodell (IMDB), James Calder (IMDB), Olivia Bosshard (IMDB), Jesse Denyer (IMDB), Jacob Elordi (IMDB), Chelsea Glaw (IMDB), Marcus Guinane (IMDB), Imogen Hess (IMDB), Sara Hickman (IMDB), Kotan Jacob (IMDB), Renaud Jadin (IMDB), Chelsea Jamieson (IMDB), Zoe Jarman (IMDB), Matthew Knight (IMDB), Alex Kotan (IMDB), Alice Lanesbury (IMDB), Kai Pantano (IMDB), Andrew Ravuna (IMDB), Lachlan Reck (IMDB), Ethan Robinson (IMDB), Ava Taylor (IMDB), Brenton Ashe (IMDB) >>devamı>>

Swinging Safari (~ Es Degistirme Safarisi) ' Filminin Konusu :
Swinging Safari is a movie starring Guy Pearce, Kylie Minogue, and Jesse Denyer. A teenager comes of age in a small Australian town during the 1970s when a 200-ton blue whale gets washed up on a local beach.


 • ""seni affediyorum çünkü mükemmel değilsin" max jerry horowitz"
 • "sen çocukluktan beri sevdiğin adamla git evlen , o da gitsin kıllı korkuluğa kaçsın . (bkz: ya ben lan neyse bişey demiyorum)take a seat muhabbeti için de ayrı bir tebessüm."
 • "gorundugunden daha karanlik bi filmsuratinizda anlamsiz bir tebessum, gozunuzun birinde iki damla yasla terk edebilirsiniz salonu"
Facebook Yorumları
 • comment image

  stopmotion bir film seyrederken insanın ağlayabileceğini kanıtlamış adam elliot filmi.

  --- spoiler ---

  max'in öfkeyle, m harfini daktilodan çıkarıp mary'ye yollayışı, bir harfi hayatından çıkarmanın aslında karşındakine verilecek en sert cevap olduğunu düşündürmüştü.

  ---
  spoiler ---


  (the cipcirkin ordek yavrusu - 8 Mayıs 2011 02:16)

 • comment image

  max'in şu şahane satırlarıyla biten olağanüstü film:

  spoiler

  sevgili mary,

  lütfen mektubun yanında yolladığım noblet koleksiyonumu seni affetmemin bir göstergesi kabul et. kitabını aldığımda beynimin içindeki duygular bir kurutucuya atılmışçasına birbirlerine çarpıp durdular. hissettiğim acı dudaklarımı yanlışlıkla birbirine zımbaladığımda hissettiğim acının aynısıydı.

  seni affediyorum, çünkü sen mükemmel değilsin. hiçbir insan mükemmel değildir, evimin dışına çöp atan adam dahil. gençken kendim haricinde herhangi biri olsam ne iyi olurdu diye düşünürdüm. doktor bernard hazelhof ıssız bir adaya düşsem kendi kendime alışmak zorunda olacağımı söyledi. sadece ben ve hindistan cevizleri... kendi kendimi kabul edecekmişim, olduğum gibi, bütün kusurlarımla. çünkü kusurlarını kendin seçemezsin. onlar bizim bir parçamız ve onlarla yaşamak zorundayız. oysa arkadaşlarını kendin seçebilirsin ve ben seni seçtiğim için çok mutluyum. doktor bernard hazelhof ayrıca her insanın yaşamı uzun bir yola benzer demişti. bazılarınınki sağlam döşenmiştir, bazılarınınkinde ise çatlaklar, muz kabukları, sigara izmaritleri vardır. senin yolun da benimki gibi ama benimki kadar bozuk değil. umarım bir gün yollarımız kesişir ve bir şekerli sütü paylaşabiliriz.

  sen benim en iyi arkadaşımsın. sen benim tek arkadaşımsın.

  amerikalı mektup arkadaşın max jerry horowitz.


  (dinasoul - 16 Nisan 2011 02:54)

 • comment image

  yalnızken izlenmesi gereken bir film. ama yapa yalnız kalmalısınız, öyle odada yalnız başınıza manasında değil, kendinizi yalnız hissetmelisiniz, bir merhaba diyecek kimseniz yokken izlemelisiniz. izlemelisiniz derken de tavsiye niteliğinde değil, emir kipinde izlemelisiniz. şu dünyada mümkünse her insan bir süre yalnızlığı tatmalı, bu ve buna benzer filmler izlemeli, o duyguyu yaşamalı ki...


  (beyinter - 29 Ocak 2010 18:14)

 • comment image

  adam elliot'un tedirgin ruhlara armağanı, bipolar animasyon film..

  film sektörü icad olalı milyonlarca yapımla boku çıkarılan sevgi, arkadaşlık, yalnızlık gibi kavramları klişeleştirmeden aktarmayı başarması ve arada sıkıntı vermeden bir solukta izlenebilmesi anlamında gerçekten lezizdir.

  özellikle tim burton koleksiyonerlerince takdir edileceğini tahmin ediyorum, ben ettim mesela..


  (nightymel - 29 Ekim 2009 20:13)

 • comment image

  bir kaç yüz yıl önce ki .ektup arkadaşı.a sanırı. yazacak bişeleri. var artık dedirten 90 dakikalık şaheser.

  --- spoiler ---
  asperger sendro.u bir enine genişleyen a.ca ve boyuna gelişen ilgiden yoksun büyü.üş avustralyalı bir bebenin .ektup arkadaşlığı. fil. başadıktan he.en sonra hiç bit.esin istiyor insan, ve bittikten sonra söz veriyor artık yerlere iz.arit at.a.aya...
  ---
  spoiler ---
  hakkında bu kadar sığ bir entari girdiği. için de ayrıca kendi.e tüh diyor, ek.ek arası hobby i.i yeyip yatıyorum.

  edit: gelen mesajlar doğrultusunda bir açıklama: demek istediğim o ki 'm' leri max'a ithafen noktaladım.


  (ucmayayokkanadim - 22 Şubat 2010 02:36)

 • comment image

  --- spoiler ---

  gorundugunden daha karanlik bi film
  suratinizda anlamsiz bir tebessum, gozunuzun birinde iki damla yasla terk edebilirsiniz salonu
  ---
  spoiler ---


  (prion - 5 Ekim 2009 23:07)

 • comment image

  adam elliot'un yeni stop motion animasyon filmi olmakla birlikte, çekimleri 13 ay sürmüş. hafta başına 2,5 dakikalık stop motion bölüm çekmişler. iki mektup arkadaşının hikayesini anlatmakta film, bir komedi filmi olsa da, intihar, yalnızlık, alkolizm gibi konuları işlemekte. toplam yapım süresi beş yılı bulmuştur.

  max 44 yaşındaki obez bir new yorkludur ve mary de 8 yaşında patateslerden kolye yapıp satan, arkadaşsız bir avustralyalıdır. adam elliot, hikayenin kendi başından geçen bir mektup arkadaşlığından esinlendiğini söylemiştir.
  http://www.maryandmax.com/


  (goldenwand - 14 Ocak 2009 11:27)

Yorum Kaynak Link : mary and max