• "son fragmanı da yayınlanmış olan barry jenkins filmi.link"
 • "2018'in beklenen uyarlamalarından. senenin siyahi ödül avcısı olabilir. birçok açıdan akademi ödüllerinde de ismi bolca duyulacaktır. imdb(bkz: barry jenkins)"
 • "sokak konuşur adıyla, yky tarafından 2007 'de yayınlanacak olan, müjde kitaplardan."
 • "1974 yılında sander yayınları tarafından türkçede yayınlanan james baldwin kitabı.(bkz: sokağın dili olsa)"
 • "ilk fragmanı yayınlanmış."
 • "ismini beale street blues isimli şarkının sözlerinden almış kitap"




Facebook Yorumları
 • comment image

  yky'den çıkmış bir james baldwin kitabı. yazarın okuduğum ikinci kitabı. kitabın an itibariyle etiket fiyatı 14 lira.*

  geçen sene giovanni's room'u okuduğumda kitabı gerçekten çok beğenmiştim. yazarın diğer kitaplarını da okuyacağım diye kendime söz vermiştim ama bir şekilde arada kaynadı herhalde. yazarın diğer kitaplarına başlamam bir senemi almış bakıldığında. ayıp. neyse bu kitabı da okumaya başladığımda fark ettim ki ben giovanni's room'u değil yazarı beğenmişim. bu kitap da çok iyiydi.

  kitap iki genç sevgilinin hikayesini anlatıyor. biri hamile, diğeri hapiste. aileler problemli, ortam problemli, her şey bıçak sırtı... aslında böyle bir hikaye ucuz bir şekilde ajite edilebilir, ırkçılık konusunu da anlattığı için özellikle şu günlerde amerika'da bu kitap tekrar gündeme gelebilirdi. ama yazar öyle bir şey yapmamış. iyi ki yapmamış. bu tarz hikayelerde problem olabilecek durum bazen gerçekçilikten uzak kalması. bazen bu tarz konular hakkında öyle hikayeler yazılıyor ki dünyanın herhangi bir yerinde böyle bir şey yaşanamaz ki denilebilecek kadar abartılmış oluyor. bu romanda yazar hikayeyi öyle güzel, öyle güzel anlatmış ki oturup tish ile sanki sabaha kadar sohbet etmişim, kendi hikayesini anlatmış, sabah da ben uyanmadan gitmiş gibi hissediyorum.

  --- spoiler ---

  kitabın son iki sayfasını okumaz olaydım.

  ---
  spoiler ---


  (yoruichi - 22 Ağustos 2017 21:29)

Yorum Kaynak Link : if beale street could talk