Süre                : 1 Saat 39 dakika
Çıkış Tarihi     : 28 Mart 2012 Çarşamba, Yapım Yılı : 2012
Türü                : Aksiyon,Macera,Fantazi
Taglar             : Yunan mitolojisi,Zeus,Ares,titan,Yeraltı dünyası
Ülke                : ABD,İspanya
Yönetmen       : Jonathan Liebesman (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Dan Mazeau (IMDB),David Johnson (IMDB)(ekşi),Greg Berlanti (IMDB)(ekşi),David Johnson (IMDB)(ekşi),Dan Mazeau (IMDB),Beverley Cross (IMDB)
Oyuncular      : Sam Worthington (IMDB)(ekşi), Liam Neeson (IMDB)(ekşi), Ralph Fiennes (IMDB), Édgar Ramírez (IMDB)(ekşi), Toby Kebbell (IMDB)(ekşi), Rosamund Pike (IMDB)(ekşi), Bill Nighy (IMDB)(ekşi), Danny Huston (IMDB)(ekşi), John Bell (IMDB), Lily James (IMDB), Alejandro Naranjo (IMDB), Kathryn Carpenter (IMDB), Matt Milne (IMDB), Kett Turton (IMDB), Sinéad Cusack (IMDB), Spencer Wilding (IMDB), George Blagden (IMDB), Lasco Atkins (IMDB), Richard Goss (IMDB), Jimmy Pethrus (IMDB), James Michael Rankin (IMDB)

Wrath of the Titans ' Filminin Konusu :
Wrath of the Titans is a movie starring Sam Worthington, Liam Neeson, and Rosamund Pike. Perseus braves the treacherous underworld to rescue his father, Zeus, captured by his son, Ares, and brother Hades who unleash the ancient...


 • "homeros'un destanlar yazdığı coğrafyadan ve mitolojiden bir senaryo çıkaramayan senaristlerini ve yapımcılarını kınıyorum."
 • "kronos film boyunca homur homur homurdadı sonra iki adım attı ıkı yumruk çaktı lap diye öldü. böyle bir film işte."
 • "bölüm sonu canavarlarıyla dolu bir film."
 • "fragmanlardan izlediğim kadarıyla immortals'a, ''zeus ve titanlar nasıl olurmuş, bak amk!'' konusunda uyarım yaratan bir yapım olmuş. merakla bekliyorum."
 • "bunları gördükçe artık "god of war" çekilsin demekten kendimi alamıyorum."
 • "trailerında çalan sweet dreams'in sik gibi kaçtığı film. ne alaka lan?"
Facebook Yorumları
 • comment image

  homeros'un destanlar yazdığı coğrafyadan ve mitolojiden bir senaryo çıkaramayan senaristlerini ve yapımcılarını kınıyorum.


  (mazut - 21 Temmuz 2012 20:38)

 • comment image

  sam worthingtonın ibrahim tatlıses modeli saçlarıyla boy gösterdiği film. yine bir mitoloji fiyaskosu. arkadaş ben bu mitoloji denen boku öğrenmeden önce daha mutlu oluyordum bu tarz filmleri izlerken. şimdi ne zaman mitoloji konulu film izlesem, mitoloji bilgimi test etmekten, filmdeki hatalara sövmekten filmin tadını çıkaramıyorum. ha siktir et mitolojiyi, böyle bi fantastik aksiyon ayarında değerlendireyim desem film yine tırt.

  --- spoiler ---

  kronos'u diriltmek niye amınakoyim? madem zeus gücünü kaybedecek, sen kronos hükümdarlığında da ezik kalacaksın, ne diye gücü ellerinle veriyosun iktidarsız kronosa? kötüsün olum sen! alsana gücü kendine? bu kısmı yanlış anlamışsam ya da bu konuda bilgi eksikliğim falan varsa seve seve düzeltilmek istiyorum.

  amanın da amanın zeus'a dua etmiyolarmış da güçsüz kalmış. dalyarrak perseus, elde kocaman ordu var. "arese dua etmeyin ares orospu oldu" diyeceğine zeus'a dua ettir toparlansın yine yüzüne kan gitsin zeusun. hem athena varken kim sikermiş aresi afedersin?

  hephaistos çok tatlı şekercik bi amca olmuş. yalnız hephaistos'un, zeus'un nikahlı karısından çocuğu olduğu hiç çaktırılmamış. ares'e gardaşııım diyen perseus, esas gardaşını bilemedi oracıkta ölüme terketti gitti. ayrıca zeus hephaistos'un zikinde bile deel. o topallık nerden geliyo sanırsıız? zeus bi gün sinirlenip de atmış bu şamaroğlanını olimpostan aşağı. te ordan aksak kalmış bu. hiç sevmez anasını babasını. hayırsız evlat.

  bi de şindi şöyle bi ilginç durum var. perseus medusayı öldürdü. pegasus ise medusa ve poseidon'un oğlu. bu antifiriz de pegasusa biniyor? biri pegasusa söylese de pegasus bunu bi sikse.

  tanrıların ölmesine de götümle gülüyorum. bence zeus hala oralarda bi yerde. gök gürlediğinde zeus amcaya karı sözü veriyorum. benim duam, adağım da bu arkadaş.

  ---
  spoiler ---

  beş kuruş para vermediğim bir filmi daha şuursuzca eleştirdiğime göre rahat bir uyku çekebilirim.


  (pirt yaptim - 16 Temmuz 2012 02:40)

 • comment image

  --- spoiler ---

  titanların öfkesi diyorlar, bir tane titan görüyoruz o da kronos. hem de nasıl bir titan uyarlaması, yahu titanlar dediğiniz mitolojide önceki tanrılardır, yani heeöövvv diye kükreyen kocaman yaratıklar değil. tamam hiç bir zaman zeka küpü olarak tasvir edilmediler ama hayvan yapmaya da gerek yoktu bence. kronos diye hakir gördüğünüz de zamanında aynı zeus gibi kendi babası ouranus ile savaşarak aldı hükümdarlığı ve kardeşleri ile olimpos dağı'na çıktılar. kaldı ki bazı anlatılara göre dünya en eşitlikçi ve refah dolu günlerini kronos zamanında görmüş, hatta kronos'un (ya da saturnus'un) zeus'a yenildikten sonratartarus'a değil roma'ya sürüldüğünü ve roma'ya gelmiş geçmiş en bereketli ve güzel günleri yaşattığı bile söylenir.

  ek bir not olarak, tartarus'un labirentlerinde perseus'un karşılaştığı yaratık minotaur değil miydi? theseus'un hikayesini de perseus'a mı mal etmişler acaba.

  özetle insanların inançları ile dalga geçiyorlar bence bu filmde. din çarpıtılıyor.

  ---
  spoiler ---


  (atav - 14 Temmuz 2012 19:43)

 • comment image

  --- spoiler ---

  sözde öfkeli olan titanların bir türlü görünmediği filmdir. amk bir kronos sekiz saatte çıkamadı, çıktığıyla da geri gönderildiği bir oldu. ayrıca kronosun çıkacağı dağ sürekli lav, kül atarken buna rağmen dağın dibindeki şehirde insanların yaşaması ve bu dangalakların da kronos'un ortaya çıkışıyla iki saniyede şehirle birlikte yok olması ayrıca düşündürmüştür. özel efekt kasanlar iki dakika mantık yürütemedi mi yahu?!

  ---
  spoiler ---


  (lacunar - 3 Temmuz 2012 17:21)

 • comment image

  --- spoiler ---

  filmi seyrederken "ya bu hollywood filmlerinde mutlaka bir aşk yada cinsellik sahnesi olur, nerdeyse film bitecek bununki nerde?" diye düşünürken esasoğlanın kraliçeyi öptüğü film.

  ---
  spoiler ---

  ayrıca kronos' a karşı siper alan askerlerin düşüncesi olarak aklıma gelen şey de:

  (bkz: zeus bize bokmir)


  (upland prince - 28 Nisan 2012 10:07)

 • comment image

  serinin bir önceki filminden daha iyi, 3 boyutlu görselleri daha doyurucu olan fimdir. yalnız anlamıyorum, görselliğe bu kadar para harcarken, biraz daha özenilmiş bir senaryo yazmak bu kadar mı zor? elinde hazır kaynak mitoloji de var, senin yapacağın tek şey bir kaç vurucu diyalog vs eklemek, bunu da mı yapamıyorsun?

  --- spoiler ---
  bunun haricinde, arkalı önlü dövüşen çift kafalı yaratıklar mükemmeldi.

  andromeda'yı, yani filmdeki tek güzel kadını, yine esas oğlan kaptı, üstelik hiç bir aşk altyapısı oluşturmadan. hani karın io'nun yasını tutuyordun ne oldu? tabii aldın gazı navigator'den bir anda kadının dudaklarına yapıştın sevgili perseus.

  ---
  spoiler ---


  (agluna - 6 Nisan 2012 12:17)

 • comment image

  --- spoiler ---

  serinin ilk filmi clash of the titans'a göre daha az aksiyonlu buldum. ilk filmdeki medusa'nın öldürülmesi ve medusa'nın kesik başının kraken'e tutulması, kraken'in taş kesilmesi, pegasus'un ortaya çıkısı vs. bence daha etkileyiciydi. bununla birlikte şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; kerberos'un ile perseus'u kovaladığı sahne ve bu ikilinin dövüşleri şimdiye kadar izlediğim en iyi üç boyutlu film sahnesiydi. gerçekten o kovalamaca içinde kendimi bir köşeye sinmiş masum yunanlı gibi hissettim. hele kerberos'un kuruğu ile bir sahne var ki, of ki ne of. ayrıca tartaros'da filmde oldukça etkileyici tasvir edilmiş. bir de andromeda ablamız da pek bir hoş.

  bunlar iyi yanlarıydı. gel gelelim filmin sevmediğim noktalarına; öncelikle kranos'un doğru düzgün bir zorluk çıkarmadan küle dönüşmesi tam bir hayal kırıklığı oldu benim için. iki saat kranos'un serbest kalmasını bekledik, tam serbest kaldı şimdi herkesi ezecek, yakacak dedik, hepsi yalan oldu. aksiyon şimdi başlayacak dememle birlikte filmin bitmesi bir oldu. film boyunca korktuğumuz kranos iki pöf bir pofladıktan sonra mundar oldu gitti. ayrıca zeus, hades, poseydon da pek zayıf işlenmiş bana göre. bunların yerleri oynatan, okyanusları kabartan, gökleri karıştıran güçlerini görmeden toprak olup gitmeleri üzdü.(topraktan gelip toprağa gitmeke gönderme mi var acaba) koca zeus film boyunca sadece güç kalkanı özelliğini kullanabildi, o da öyle yarım yamalak. son baba oğul diyalogları da klişeden öteye gidemedi.

  -oğlum!
  -babacığım...

  karışık yazdım fark ettim bari bir sonuca bağlayayım, üç boyut konusunda oldukça iyi, yer yer aksiyonu oldukça bol, bana göre karakterlerin biraz zayıf kurgulandığı film. yine de gidin, fena bir 2 saat vaat etmiyor.

  ---
  spoiler ---


  (de nada - 2 Nisan 2012 08:37)

 • comment image

  bir daha skindirik hollywood senaristlerinin yazdığı-herhangi bir kitaptan uyarlama olmadığı sürece-hiçbir fantastik kurgu filmine para vermemek gerektiğine emin olduğum filmdir.

  çiçek gibi mitolojik altyapıyla yapa yapa bunu mu yaptınız ulan, amın evlatları!


  (promilius - 1 Nisan 2012 19:48)

 • comment image

  ilk defa bir 3d'de gözlerimi refleks olarak kapadığım filmdir. şu kuyruğu yılan olan canavarın kuyruğu uçarken direk suratıma yapışmış gibi hissedip resmen yüzümü çevirdim. aksiyon seviyesi yüksek, biraz da mitoloji sevenler için güzel bir film...

  --- spoiler ---
  filmin sonunda tanrılardan geriye 1 tane kalınca, tek tanrılı dinlere geçiş süreci başlıyor...
  ---
  spoiler ---


  (corona borealis - 1 Nisan 2012 03:07)

 • comment image

  fena bir film olmamış. en azından ilk filme göre biraz daha emek ve kafa gücü harcanmış; lakin memnun olmadığım ve benim açımdan büyük problemler yaratan konulara değinmek istiyorum:

  --- spoiler ---

  insanlarca bir sınırı olmayan, eşsiz özelliklere ve güce sahip olan tanrıların tanrısı, olimpos'lu zeus'un gene tüketildiği, harcandığı bir yapım olmuş. yunan mitolojisinin odak unsurunu oluşturan böyle muazzam bir tanrı'yı gökleri gürletemeden, şimşekler çaktıramadan gene izleyemedik.
  başta yönetmen olmak üzere senarist ve yapımda emeği geçen diğer kişilerin, almighty zeus'un gücünü beyazperde'ye yansıtma konusunda korkak davrandıkları kanaatindeyim; ama kronos'a gelince oldukça cömert davranmışlar.

  peki ya diğer tanrılara ne demeli? ares gibi olimpos'taki tüm tanrıları karşısına alma cesareti gösteren bir tanrı'nın, perseus; poseidon'un ise hades'in iblisleri tarafından utanç verici bir şekilde öldürülmesi ne kadar doğru olabilir. madem bu yönde bir senaryo yazılmış; en azından izleyici tatmin edilmeli. poseidon, okyanusu görmeden öldü amk. bir de immortals'a laf ediyordum. en azından oradaki varyasyonlar, bu filmdekilere göre daha cezbedici. öte yandan savaş tanrısı olan ares'in dövüştüğü sahnelere, hiç özen gösterilmemiş. dövüş sahnelerinin belirli bir koreografide bestelenmesi gerekirken; saç saça, baş başa şeklinde olan kavgalar, filmin seyir zevkini bozmaktadır.

  kronos'a gelince... toprakoğulları'nın en belalısı olan bu titan görsellik olarak - yukarıda da belirttiğim gibi - iyi bir şekilde adapte ettirilmiş; lakin filmdeki kudreti iki -üç bilemedin dört yumruk sallamaktan öteye gidememiş. gönül isterdi ki, zeus ile o efsanevi mitosları başlatan savaşlar, mücadeleler içinde betimlenseydi.

  ---
  spoiler ---

  tüm bunlar dışında devam filminin yapımına başlanmış bile.


  (lynyrd skynyrd - 31 Mart 2012 23:01)

 • comment image

  büyük beklentiyle gidip, kaliteli 3 boyutlu sahneler haricinde senaryonun çok hızlı ilerlemesi ve 'made in hollywood' tekdüzeliğinden dolayı hayalkırıklığı yaratan film. he izlenemeyecek kadar kötü bir film mi? tabii ki hayır. oyunculuk iyi kotarılmış her ne kadar sam worthington'u perseus rolüne yakıştıramasam da.

  ayrıca hakikaten, the hobbit an unexpected journey fragmanını 3d izlerken kalp atışlarım hızlandı, ellerim terledi, hiç bitmesin istedim.


  (boy with a coin - 30 Mart 2012 23:37)

 • comment image

  üç boyutlu filmlerin bende başdönmesine neden olduğunu öğreten film.
  ilk filmi izlemeden gittim, kırık dökük mitoloji bilgimle bağlantıları kurmaya çalıştım ama fazla tat alamadım. klişeler çok fazlaydı.

  bir de herkesten önce şu kötü espriyi yapmazsam dayanamam.

  --- spoiler ---

  tanrılar artık var olmadığından, yunanlılar hep tinerci olmuş.

  ---
  spoiler ---

  hobbit filminin üç boyutlu fragmanı için bile gittiğime değdi.


  (sbanyq - 30 Mart 2012 10:18)

 • comment image

  99 dakikanin 90 dakikasi full aksiyondu, action dur durak bilmedi izlenimlerimi soyle siralayim

  - 3d kesinlikle hugo dan daha basariliydi cogu sahnelerde kafami egdim
  - ozel effectle ugrasmaktan konuyu arada kaynatmislar
  - cogu sahnelerde lord of the ring havasini hissediyorsunuz, gorsel tasarim cok iyiydi-ozellikle labirent sahnesi
  - hollywood klisilerini sokusturmasalarmis biraz daha iyi olurmus, yani agenor'un hey c'mon man falan gibi hitaplari bitirdi beni
  - yine agenor u oynayan toby kebbell biraz jack sparrowdan ilham almis gibi geldi, ama basariliydi esprili sahneleri komikti.
  -son sahne biraz daha uzatilabilirmis biraz zahmetsiz bitti, izleyenler anlayacaktir.
  -sonuc olarak soluk almadan izlenir bir solukta bitiyor zaten tavsiye ederim.
  -mitolojik olay orgusunun ne kadar dogru yanlis olduguna girmiycem onu expertlere birakiyorum.


  (la havle - 29 Mart 2012 05:34)

 • comment image

  fragmanlardan izlediğim kadarıyla immortals'a, ''zeus ve titanlar nasıl olurmuş, bak amk!'' konusunda uyarım yaratan bir yapım olmuş. merakla bekliyorum.


  (lynyrd skynyrd - 27 Şubat 2012 18:32)

 • comment image

  clash of the titans'i super cheesy olmasina ragmen baya sevmistim.
  bunun traileri izlerken de cok heyecanlandim.
  ciktigi hafta giderim. kacari yok.

  -spoiler-

  --- spoiler ---

  sam worthington'in saclari bildigin ergen makine muhendisi

  ---
  spoiler ---


  (i have no life - 19 Aralık 2011 22:44)

Yorum Kaynak Link : wrath of the titans