Süre                : 1 Saat 49 dakika
Çıkış Tarihi     : 18 Temmuz 2013 Perşembe, Yapım Yılı : 2013
Türü                : Aksiyon,Komedi
Taglar             : paranoya,Ikiz kızkardeşler için ikiz aktrisler,Dublör,Grup terapisi,alkollü
Ülke                : İngiltere,ABD,Japon
Yönetmen       : Edgar Wright (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Simon Pegg (IMDB)(ekşi),Edgar Wright (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Thomas Law (IMDB)(ekşi), Jasper Levine (IMDB)(ekşi), Luke Bromley (IMDB)(ekşi), Sophie Evans (IMDB)(ekşi), Rose Reynolds (IMDB)(ekşi), Pierce Brosnan (IMDB), David Bradley (IMDB)(ekşi), Michael Smiley (IMDB)(ekşi), Simon Pegg (IMDB), Jonathan Aris (IMDB), Nick Frost (IMDB), Martin Freeman (IMDB), Paddy Considine (IMDB), Jenny Bede (IMDB), Eddie Marsan (IMDB), Alice Lowe (IMDB), Rafe Spall (IMDB), Steve Oram (IMDB), Greg Townley (IMDB), Luke Scott (IMDB), Samuel Mak (IMDB), Mark Kempner (IMDB), Rosamund Pike (IMDB), Darren Boyd (IMDB), Paul Kennington (IMDB), Reece Shearsmith (IMDB), Mark Heap (IMDB), Bill Nighy (IMDB), Mark Donovan (IMDB), Feyi Babalola (IMDB), Stewart Brown (IMDB), Gabriel Constantin (IMDB), Chris Cowlin (IMDB), Michael Haydon (IMDB), Andrew Thomas Mckenzie (IMDB), Adam Prickett (IMDB), Scott Stevenson (IMDB), Emma Louise Williams (IMDB), Edgar Wright (IMDB)

The World's End ' Filminin Konusu :
The World's End is a movie starring Simon Pegg, Nick Frost, and Martin Freeman. Five friends who reunite in an attempt to top their epic pub crawl from twenty years earlier unwittingly become humanity's only hope for survival.


 • "bir kişi de demiyor ki yahu kıçıkırık bir kırsal ingiliz kasabasında bile 12 tane bar var.sonra yozgat diyince ama anadolu insanını miniksiyorsunuz.yahu 12 bar :(("
 • "oyuncu listesinde pierce brosnan'ın olduğu, ama yerine hulki cevizoğlu'nun oynadığı film."
 • "bir cümle içerisinde 100 kere küfür edip sonra başkalarını barzolukla suçlayan öküzlerin izlememesi gereken film."
 • "filmin başında, esas adamımız manzaraya bakıp "...life would never feel this good again" derken atmosfere (sol üst taraftan) bir adet gök cismi girmektedir."
 • "filmin vermek istediği mesaj nedir diye merak eden varsa, özetle; "stop fucking starbucking us, man!""
 • "harika müziklere sahip film. sisters of mercy, blur, pulp, stone roses, doors, suede, primal scream ve daha nicesi filmin keyfini ikiye katlıyor."
 • "this is the end ile aynı cümle içinde anılması bile, kendisine hakaret olan film. lütfen... onca emek verilmiş, kimsenin kimseyi böyle yaralamasına lüzum yok."
 • "üçlemenin keyifli son bölümü. sondaki cornetto sahnesi aklıma geldikçe sırıtıyorum."
 • "dvd ve bluray versiyonları malum ortamlara düşmüştür. türkiye'de gösterime sokmayanlara gelsin efenim..."
 • "sinemada izlemek yerine elde bira evde izlenmesi gereken bir film.shaun of the dead'e benzese de sorun yok. simon pegg ve nick frost güzel yapmışlar. - andy, i want you inside me.+ok.........cheers."
 • "inanılmaz eğlenceli bir film. kaçırılmaması gerekenlerden. (bkz: fuck it)"
 • "az önce trailerını izlediğim film. çit sahnesini görünce ellerimi çırptım resmen sevinçten. the cornetto trilogyi çok seviyosam ben demekki...."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bir kişi de demiyor ki yahu kıçıkırık bir kırsal ingiliz kasabasında bile 12 tane bar var.

  sonra yozgat diyince ama anadolu insanını miniksiyorsunuz.

  yahu 12 bar :((


  (shakak - 1 Nisan 2014 11:29)

 • comment image

  --- spoiler ---

  üç silahşörün istilacı dünya dışı varlıkları temsil eden lamba abiyle konuştukları sahnede uzun zamandır bu kadar gülmemiştim. göndermeler ve hazır cevaplar ve hata yapmak insana mahsuztur gibi bir çok filizofiyi bir araya getiren bu sahnede hem güldüm hem de derin derin düşündüm insanlık olarak nereye gidiyoruz diye. 7.1imdb puanı olmasına rağmen her zaman ki gibi çok eğlenceli ve düşündürücü bir filmdi. simon ve nick abi ne yapsa severek izliyoruz zaten. umarım tekrar bu ayarda yine bu tarz bir film çekerler.

  -ulan bizi starbuck'laştırmayı bırakın.

  ashdjasdh halen gülüyorum ya. tam bir yeni dünya düzeni. küresel ekonomi. bakalım tamamen insanlığımızı bu kapitalist vahşi düzende, başkaların kölesi olarak hayatımızı sürerken ne zaman malç olup doğaya karışacağız çok merak ediyorum. işin şakası bir yana modern insan olarak, şu devirde dünyaya gelmek çok bahstsız bir durum. böyle kaderi sikeyim ben. özgür olarak, kimsenin bana ne yapmam gerektiğini söylemeden, sosyal ve ahlaki, töresel değerlere bağlı kalmaksızın, karşıdaki kişininde özgürlüğünü kısıtlamadan ve eşit seviyede hayatımı yaşamak istiyorum doya doya. fazla mı bir şey mi istiyorum ampul kafa? bu arada ampul kafa diyince de şu an da başımızda bizi yönetenler geldi de aklıma bak yine kahroldum. amına kodumu çocukları her yere sızmış arkadaş. her yer ajan kaynıyor yahu nfgjgh :(

  ---
  spoiler ---


  (toutaku - 30 Ocak 2014 03:31)

 • comment image

  fethullah gülen cemaat'ini konu alan film.

  --- spoiler ---

  kısacası konu şu: fethullah gülen cemaat'i insanoğlunu yola getirmek istiyor. ama bunu zorla değil, güzellikle yapmak istiyor, o yüzden dünyanın bir çok yerinde önemli pozisyonlardaki insanları ele geçirerek toplumu dönüştürmeye çalışıyor. zorunda kalmadıkça hiç bir şekilde zarar vermiyor.(ama yoluna çıkarsanız her türlü pis işi yapabiliyor)

  gezi olayları sırasında da hatırlarsanız fethullah gülen protestoculara "çapulcu" denmesine karşı çıkmamıştı çünkü bu ateist, komunist gençler aslında yola getirilmeyi bekleyen cevherlerdi.

  filmde bu konu uzaylı metaforu ile anlatılmış.

  ---
  spoiler ---


  (buyuyup buyuk adam olacaktim - 30 Aralık 2013 13:31)

 • comment image

  bir cümle içerisinde 100 kere küfür edip sonra başkalarını barzolukla suçlayan öküzlerin izlememesi gereken film.


  (soyka pigro - 19 Aralık 2013 10:41)

 • comment image

  bu kadrodan "5 eski arkadaşın yürekleri ısıtan yolculuğu" tarzında bir film bekleyenler en başından çok yanlış gelmiş. bu bir komedi filmidir ve bence komedi kelimesinin hakkını sonuna kadar vermektedir. espri anlayışı bu filmdeki kaosu kaldıramayacak durumda olanlar için ise her zaman bir recep ivedik, maskeli beşler vs. gibi seçenekler mevcuttur.


  (soyka pigro - 18 Aralık 2013 23:23)

 • comment image

  filmin başında, esas adamımız manzaraya bakıp "...life would never feel this good again" derken atmosfere (sol üst taraftan) bir adet gök cismi girmektedir.


  (milistroke - 15 Aralık 2013 12:01)

 • comment image

  "the cornetto trilogy"nin üçüncü ve son filmi olmayı hak etmeyen bir film. öyle uzun uzadıya, enine boyuna, kılı kırk yararcasına saldıracak değilim, fakat her şeyden önce salt "renk kurgusu"nu baz alıyorum, ve gözlerim yaşlı şöyle haykırıyorum:

  «kornet üçlemesi bu şekilde son bulmayı hak etmiyordu!»

  "renk kurgusu" ile neyi kastettiğimi biraz açayım: üçlemeye hakim olanların ayan-beyan anımsayacağı gibi ilk film "shaun of the dead" bir zombi parodisiydi ve tam da olması gerektiği gibi çilekli cornetto'ya denk düşüyordu. zaten her yeri kan kırmızısı olan bir filmden başka çeşit bir cornetto olması da beklenemezdi.

  ikinci film "hot fuzz" ise başrolünde polislerin bulunduğu bir "aynasız ahbaplar" komedisiydi. bir aynasız ne renk giyer? elbette mavi! işte, "hot fuzz", bu sebeple vanilyalı/çikolatalı mavi paketli klasik cornetto'yla sembolize ediliyordu. filmin hemen her sahnesinde illa ki bir mavilik görülebiliyordu.

  "the world's end" ise içeriğindeki "uzaylı" ve "bilim-kurgu" elementleri sebebiyle —sözüm ona— yeşil paketli naneli/çikolatalı cornetto'ya tekabül ediyormuş... öyleymiş sözde... da... filmi, bunun bir "cornetto" filmi olduğu önbilgisine sahip olmadan gören biri, "yeşil cornetto" ile sembollenen bir yapıtla karşı karşıya olduğunu nasıl anlayacak? nasıl yapabilecek bunu? filme bununla ilgili şu sahne'den gayrı hiç mi bir şey konulmaz ulan?!.. hiç değilse şu robot'ların vücut sıvılarını, ışıklarını yeşil yapaydınız... simon pegg'i, nick frost'u, edgar wright'ı koyalım bir kenara; klasik "çitten atlama sahnesi" de olmasa, hepten bambaşka bir eser haline gelecekti film! o yüzden, başlı başına bir film olarak değil de bir "cornetto filmi" olarak ele aldığımız takdirde diyebiliriz ki, «"the world's end" gerçek bir hayal kırıklığıydı...»

  alelade bir komedi filmi olaraksa, bir hayli keyifli bir işti izlediğimiz. tabii, sonlarına doğru iyice didaktikleşen alt-metni filme derinlik katmaktan ziyade hikayeyi hantallaştırdığıyla kalmıştı. halbuki görkemli bir final olabilirdi "the world's end". keşke öyle olsaydı...

  ayrıca türkiye'de gösterime girmememiş ve girmeyecek olmasını film boyunca sular seller gibi akan alkolden başka hiçbir şeye bağlayamayız. paranoyaklık yada komplo teoriciliği falan da değil bu; görsel efektleri, konusu, teması derken gişede iş yapardı "the world's end". fakat "muhafazakar demokrat yapı"ya ters düşen şeyler vardı filmde... neyse.

  ayrıca; gary king'i canlandıran simon pegg'i öyle jilet gibi siyahlar içinde görünce «eheh» deyip yüzümü şöyle: (^.^) yapmadan da edemedim. siyah ne güzel şey!

  ayrıca; "beş silahşörler"in soyisimleri de önemli;

  gary king = "kral" (lider, yolu gösterir, sadakat ister)
  andy knightley = "şövalye" (kralın sözünden çıkmaz, sadıktır, cesurdur)
  steven prince = "prens" (kralın izindedir, asildir, yakışıklıdır)
  oliver chamberlain = "kahya" (söz dinler gibi görünürken saman altından su yürütür)
  peter page = "uşak" (bildiğin saf, kontrolü altında olan hiçbir şey yok)

  ayrıca; ingiliz aksanı duyulmak istendiğinde film sanki bir ses dosyasıymış gibi açılıp arkada oynamaya bırakılabilir. simon pegg'in "a"nın üstüne bastığı «andy!» nidaları... nick frost'un ağzını yaya yaya «no!» diye haykırışları...

  filmden komikli-şakalı bir alıntı yapıp artık terk edeyim bu diyarı;

  ~~
  (gary king, "wizard of oz"-vari göksel ses ile atışırken andy knightley olaya dahil olur, ve şöyle der)

  a.k.— gary'nin biraz sik gibi bir adam olduğunu düşünebilirsin. gerçekten de sik gibi adamdır. ama o benim sikim!
  g.k.— sağol be abi...
  ~~

  ["this is the end"i de izledikten sonra gelen edit: —bu seksist çıkışım için herkeslerden özür dilerim ama— seth rogen, edgar wright'ın, simon pegg'in, nick frost'un, martin freeman'ın, paddy considine'in sikini/taşağını yesin! "the cornetto trilogy"nin en kötü filmi bile "this is the end" denen "kutsal damacana"dan hallice sikko amerikan komedisinden katbekat daha iyi!]


  (siyah giysili adam - 18 Kasım 2013 04:15)

 • comment image

  harika müziklere sahip film. sisters of mercy, blur, pulp, stone roses, doors, suede, primal scream ve daha nicesi filmin keyfini ikiye katlıyor.


  (lindemann - 17 Kasım 2013 01:17)

 • comment image

  eğlenceli ve kaliteli bir film.

  lakin merak edip imdb'den filmin hasılatına ve bütçesine bakayım dedim ve biraz şaşırdım. film 40 milyon dolara çekilmiş ama dünya çapında toplam hasılat 26 milyon dolarda kalmış. bu ikilinin filmlerini seven bir izleyici olarak üzüldüm doğrusu. yapımcılar asla para etmeyen işlere girmez, dolayısıyla bu ikilinin yeni filmlerini göremeyecek olma ihtimali can sıkıyor.

  madem bu film üçlemenin son halkası, önceki filmlerin bütçe ve hasılatlarını yazayım da tam olsun.

  hot fuzz (2007)
  bütçe: 8 milyon dolar
  hasılat: 23,6 milyon dolar

  shaun of the dead (2004)
  bütçe: 4 milyon dolar
  hasılat: 13,5 milyon dolar

  (bu arada bu filmle kıyaslanan this is the end 32 milyona çekilip 101 milyon kazandırmış)

  edit: zrl yeşillendirdi, 26 milyon dolar sadece ingilterede kazanılmış. 20 milyon dolarlık dünya geneli hasılatıyla 46 milyon dolar kazanmış. en azından maliyeti kurtarmış adamlar. 6 milyon cepte.


  (feseler - 11 Kasım 2013 15:27)

 • comment image

  the wild angels = primal scream - loaded = the world's end şeklinde bir üçlemeyle hafızama yer edecek simon pegg filmi.

  --- spoiler ---

  yerin altına indiklerinde gaipten gelen sesle olan atışma diyalogları oldukça eğlenceliydi.

  ---
  spoiler ---


  (agnostic front - 4 Kasım 2013 22:37)

 • comment image

  malum ortamlara düştüğünü görünce sevinsem mi, üzülsem mi karar veremediğim efsane üçlemenin son filmi.

  ecnebi ellerde çoktan vizyona giren bu güzelliği sinemada izlemek için daha ne kadar bekleyeceğim bilmiyorum lakin dayanmaya çalışıyorum. her halükarda tekrar tekrar izleyeceğim bir filmim daha olacak.


  (francois - 7 Eylül 2013 00:37)

 • comment image

  sinemada izlemeyi deliler gibi istesem de dağıtım şirketlerinin bizle alay ettiğini ciddi ciddi düşündürten filmdir. şu seyirci eşittir her şey, para eşittir her şey mantığını şu film için unutsanız, şu adamları sevenler için bir istisna yapsanız da sevindirseniz bizi. sonra biz sağdan soldan indirip de izleyince tu-kaka. e kaka tabi, ingiltere'de 19 temmuz'da gösterime giren filmi sen kalk 18 ekim'de yayınlayacağım de. 3 ay. 3 ay lan boru mu? her haberin anlık, her esprisinin saniyelik olduğu şu internet çağında 3 ay sonra vizyona sokmayla neyi amaçlıyorsun? nasıl bir gelir hedefliyorsun? hiç sokma vizyona, 3-5 sene sonra falan sok bari tam olsun.


  (sirevo - 10 Ağustos 2013 14:34)

Yorum Kaynak Link : the world's end