Süre                : 1 Saat 31 dakika
Çıkış Tarihi     : 17 Ocak 2014 Cuma, Yapım Yılı : 2014
Türü                : Cinayet,Drama,Heyecanlı
Taglar             : vur ve Kaç,bölge Savcısı,Iki kelime başlığı
Ülke                : Almanya,Kanada,ABD
Yönetmen       : Peter Howitt (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Peter A. Dowling (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Dominic Cooper (IMDB)(ekşi), Samuel L. Jackson (IMDB)(ekşi), Gloria Reuben (IMDB)(ekşi), Ryan Robbins (IMDB)(ekşi), Erin Karpluk (IMDB)(ekşi), Dylan Taylor (IMDB)(ekşi), Karl Thordarson (IMDB)(ekşi), Dean Harder (IMDB)(ekşi), John B. Lowe (IMDB), Philippe Brenninkmeyer (IMDB), Jessica Burleson (IMDB), Kelly Wolfman (IMDB), Will Woytowich (IMDB), Lane Styles (IMDB), Chris Witkowski II (IMDB), Karen Tusa (IMDB)

Reasonable Doubt ' Filminin Konusu :
Reasonable Doubt is a movie starring Dominic Cooper, Samuel L. Jackson, and Gloria Reuben. A District Attorney has his life turned upside down when he's involved in a hit and run and another man is arrested for his crime and charged...


 • "(bkz: karine)"
 • "(bkz: şüpheden sanık yararlanır)"
 • "jay-z'nin '96 tarihli ilk albumu. deliler gibi satmis ve bir klasik olarak tarihte yerini almis bir calismadir. biggie'nin kanatlari altindan ucusa gecmis kendisi bu yillarda."
 • "(bkz: 12 angry men)"
 • "içinde samuel l. jackson barındıran 91 dakikalık oldu bitti filmi.izleyin 'e noldu şimdi amk' demezseniz ben de bi bok bilmiyorum."
 • "bunun doubt kısmını iyi yedirirler savunma avukatları reasondan yoksun jüri üyelerine."
 • "izlenebilecek bir film. gayet güzel. samuel l. jackson'ın kadroda yer aldığını görünce izledim. iyi ki de izlemişim."
 • "finali filmin kurgusuna uymuyor hacı, ben söyliym de sonra demeyin öyleydi de böyleydi de... paralel o savcı fethullahçı olsa götün yer miydi ey clinton! paralel"
 • "makul şüphe.(bkz: ingilizce hukuk dili)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  bir ceza hukuku terimi olup, "makul şüphe" olarak da dilimize çevirilebilir. bundan kasıt, suçu işlediği iddia edilen kişinin (yani failin), ortaya konan delil ve açıklamalar incelendiğinde, mantıklı şüphe ile o suçu işlemediği sonucuna ulaşılmasıdır. ceza hukukunun temel özelliklerinden bir tanesi, herkesin suçlu olduğu kanıtlanıncaya kadar masum sayılmasıdır. dolayısıyla, karısını öldürdüğü iddia edilen bir adam için, o saate başka bir yerde bulunduğunu gösteren yeteri kadar delil var, bu durum onun karısını kesin olarak öldürmüş olma ihtimalini kaldırdığı, bir başka deyişle "mantıklı şüphe"ye yol açtığından, ceza almama sebebidir.


  (aegeus - 17 Aralık 2002 18:48)

 • comment image

  jay-z'nin '96 tarihli ilk albumu. deliler gibi satmis ve bir klasik olarak tarihte yerini almis bir calismadir. biggie'nin kanatlari altindan ucusa gecmis kendisi bu yillarda.


  (zad - 29 Aralık 2011 07:46)

 • comment image

  --- spoiler ---

  yarım saatten sonra "eh işte"ye evrilen vasat film.

  filmde, davis'in karısı ve kızı şartlı tahliye olmuş biri tarafından öldürülür; boğazı kesilip şans eseri hayatta kalan davis, bu olaydan sonra şartlı tahliye olanları öldürmeye başlar. bir gün bir savcı (mitch) ile yolları kesişir; savcı, davis'in seri katil olduğunu kanıtlamaya çalışır vs...

  ---
  spoiler ---

  http://www.imdb.com/title/tt2304953/?ref_=nv_sr_1


  (sagliginiz icin - 19 Mart 2014 22:54)

 • comment image

  izlenebilecek bir film. gayet güzel. samuel l. jackson'ın kadroda yer aldığını görünce izledim. iyi ki de izlemişim.


  (vahey vahey - 6 Temmuz 2014 21:31)

 • comment image

  türkçesi kelime çevirisi açısından makul şüphe gibi görünse de, anlam olarak hatalıdır. çünkü türkçe'de makul şüphe, probable cause anlamında kullanılır.

  "ortaya konan delil ve açıklamalar incelendiğinde mantıklı şüphe ile o suçu işlemediği sonucuna ulaşılması"ndan ziyade, eldeki delillerin failin o suçu işlememiş olma ihtimalini ortana kaldır(a)madığı hallerde kullanılır.

  mesela a'nın b'yi öldürdüğüyle ilgili çok güzel bir senaryo yazarsınız ve hakikaten delillerle uyuşur, fakat a'nın savunmasının da kanıtlanamamakla beraber doğru olma ihtimali vardır. bu durumda siz failin savunmasını kilitleyecek 1. dereceden (kesin) kanıt bulamazsanız reasonable doubt doğar. tabii jüri sistemi olan ülkelerde jüri buna rağmen sizi mahkum edebilir. hakim ise bu durumda fail lehine karar vermek zorundadır.

  buradaki doubt aslında daha olumsuz bir anlamda, "belirsizlik/negatif ihtimal" gibi. probable cause ile türkçe'de çakışmasının sebebi de bu sanırım, cause daha olumlu bir kelime. bir şeyin oluşma sebebini ifade ediyor.

  türkçe'ye kabul edilebilir ihtimal gibi çevrilse daha mantıklı olabilir.


  (nargile - 4 Ağustos 2014 04:28)

 • comment image

  microsoft'un birçok tekel davasından yırtmasının sebebidir. allem eder kallem eder, bir şüphe oluşturur, "la yoksa günahına mı giriyoz adamcağızların suçlu değiller mi acep" dedirtmeyi başarırlar. nihayetinde de suçsuz bulunurlar. avrupa'da yemiyormuş ama. bilmem ben.


  (ceydil - 23 Şubat 2006 09:22)

Yorum Kaynak Link : reasonable doubt